2019 Fakir Elektrik Süpürgesi Fiyatları

Fakir, bir Alman elektrikli ev aleti üretim firmasıdır. 1933 yılından bu yana hizmet veren bu firma Wilhelm Kicherer tarafından kurulmuş ve ismini de bu yolla almıştır. Almanca da Familie kelimesi aile anlamına gelir, bu kelime firmanın kurucusunun adıyla birleşerek Fakir’i ortaya çıkarmıştır. Teknolojiyi evlerimizle buluşturma hedefini temeline alarak Almanya’da gelişim gösteren firma, 1978 yılında Türkiye’ye girdi. Bu zamandan beri de Türkiye’de severek ve güvenilerek kullanılmaktadır. Değişen ekonomik durumun getirisi olarak Fakir bünyesindeki ürünler de fiyat değişikliğine giderler. Bu ekonomik durumun yansıması olan olgu, ürünler arasındaki fiyatları da etkiler. Ürünlerin arasında bazen çok fazla fiyat farkının bulunması, ürünün içeriğinde bulunan parçalardan kaynaklıdır.

Süpürge Çeşitleri

Fakir firmasının bünyesinde şu an çok fazla çeşitte süpürge bulunmaktadır. Köklü bir firma olması nedeniyle çeşitlilikte problem yaşamıyor. Firmanın bünyesinde; toz torbalı, toz torbasız, halı yıkama, dik elektrikli, dik şarjlı, şarjlı, robot süpürge, buharlı temizleyici olmak üzere sekiz alanda elektrikli süpürge üretimi sağlanmaktadır. Bu alanlar da kendi içerisinde farklı çeşit ürünlere sahiptirler. Örnek vermek gerekirse toz torbalı elektrikli süpürgeler içerisinde Prestige serisi, Granada serisi, S 20 E, Whisper, Emotion Parquet ÖKO gibi modeller bulunmaktadır. Bu modellerin ortak özelliği bulunduğu kategoriden bellidir, toz torbalılar. Lakin ürün içerikleri farklılık gösterir. Çekin güçlerinden hortum uzunluklarına kadar bir çeşitlilik göstermeleri de aralarında fiyat farkının oluşmasına neden olur.

İyi Bir Elektrikli Süpürge Nasıl Olur?

Bir elektrikli süpürgenin alımı esnasında belirtilen değerlerden bazılarına açıklık getirerek hangisinin önem arz ettiğini belirtmek isteriz. Watt gücü denilen olgu süpürgenizin motoruyla alakalıdır. Motorunun gücünü belirtir. Elbette motor gücü yüksek bir süpürge tercih etmeniz en iyisidir lakin durumlar her zaman bunun için elverişli olmuyor. Ortalama değerlere sahip bir motora sahip olmanız yeterli olacaktır.

Süpürgenizin ses düzeyine dikkat etmelisiniz. Ev içerisinde aşırı gürültüyle çalışan süpürgeler sizin için sinir bozucu olabilir. Şu an en sessiz süpürgenin desibel değeri 68 olarak belirlenmiştir. Seçim yaparken bunu göz önünde bulundurarak ortalama değerlere sahip bir süpürge tercih edebilirsiniz.

Toz torbasının olup olmaması tamamen sizin tercihinizdir. İki durumunda avantajları ve dezavantajları mevcuttur.

En önemli unsur ise süpürgenizin çekim gücüdür. İyi çekim yapmayan süpürgelerin kalan özellikleri ne kadar iyi olursa olsun, süpürgeniz evinizde size yardımcı olmayacaktır.

Süpürge Tercihi

Süpürge alırken kriterleri siz belirlersiniz. Elektrikli süpürgenizin iyi bir durumda olmasını istiyorsanız biraz yüksek bir meblağ ödeyebilirsiniz. Lakin düşük meblağlara da iyi denebilecek süpürgeler mevcuttur. Her zaman pahalı olan kalitelidir diye bir iddia yoktur. Bazen dış tasarımların etkisiyle de elektronik aletler pahalı bir hale gelebiliyor. Süpürge alırken tüm özelliklerini gözden geçirin, zevkinize ve bütçenize göre alışveriş sağlayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir