5+1 Ses Sistemleri

Ev sinema ses sistemi olarak bilinen 5+1 ses sistemleri, film keyfini maksimumda yaşamak isteyenler için profesyonel ses sunumu yapar. Bas ve tiz kombinasyonlarının yanı sıra ekolayzer ve surround teknolojisiyle tasarım edilen ürünler bulunuyor.

Hoparlör sistemi olarak kombin edilen 5+1 sistemler, markalarına ve ürün modellerine göre farklı performanslar sunuyor. Tasarım özellikleri, empedans oranları ve güç donanım niteliklerine göre her hoparlör sisteminde farklı verim seçenekleri sunuluyor.

5+1 Ses Sistemlerinde Genel Özellikler

Gelişen teknolojiyle LED göstergeli ve akıllı sistemde dizayn edilen hoparlör sistemleri, genellikle uzaktan kumandalı ve Bluetooth bağlantılı olarak üretiliyor. Subwoofer ve surround özellikleri ve frekans yanıtlarına göre farklı kapsamlarda üretilen sistemler, genellikle 30 Hz- 20 KHz frekans aralığında tasarım ediliyor.

Güç kaynağı ve çıkış gücü özellikleri, ayırma ve sinyal duyarlılıklarına göre hassasiyet oranları veren hoparlörler, ulusal ve global markaların üretim kapasitesine göre performans sunuyor. SD kart girişleri ve USB girişleriyle opsiyonel kullanım sağlayan ev sinema ses sistemleri, manyetik alan ekranlama özellikleri ve kumanda üzerinden volüm kontrol, bas ve tiz kontrol özelliklerine geliştiriliyor.

5+1 Ses Sistemi Nasıl Seçilir?

Birbirinden çık tasarımlarla imal edilen sinema ses sistemleri, model özelliklerine ve ses çıkış opsiyonlarına göre tercih edilebilir. Uzun dikili tip hoparlör çeşitlerinin yanı sıra masa üstü oval modeller, yuvarlak modeller, kare veya farklı geometrilerde tasarım edilen, renkleri ve görsel kaliteleriyle farklı konseptler sunan şık seçenekler bulunuyor.

5+1 sinema sistemlerinde stereo kanal sayısı, ön ayar ve hafıza özellikleri, ses giriş ve ses çıkış kombinasyonlarına, harici giriş tasarımlarına göre değerlendirme yapılabilir. Filtre ve ızgara tasarım özellikleri, tweeter yapısı, ses çıkış ve güç gereksinimi ihtiyacına göre hoparlör seti seçimi yapılabilir.

Sinema Ses Sistemlerinde Geliştirilmiş Özellikler

Sadece film izlerken değil, müzik keyfinize de şahane performans kazandıran sinema ses sistemleri, Mp3 formatındaki dosyaları oynatma özelliğine sahiptir. USB/ SD kart girişlerinin yanı sıra FM radyo, Bluetooh özellikleriyle, ekolayzır modlarında geliştirilmiş nitelikler dizayn ediliyor.

Ahşap kabinli veya plastik kabin tasarımında subwoofer sistemler, DVD ve VCD oynatma özellikleri, oyun konsolları ve sistemleriyle entegre özellikleri, PC sistemleriyle harici bağlantı kombinasyonu sunuyor.

5+1 sinema ses sistemi paket fiyatları, markaların sunduğu teknik özelliklere, ürün kalitesine, teknolojik niteliklere göre belirleniyor. Ayrıca geliştirilmiş modeller, estetik tasarım özellikleri kasada kullanılan materyal özellikleri gibi unsurlara bağlı olarak fiyat belirlemesi yapılır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir