Akıllı Kumanda Nedir?

Günümüz teknolojisinde en çok tercih edilen ürünlerin temel özellikleri arasında, ürünlerin kablosuz bağlantı özelliğine sahip olması yatar. Eğer evinizde ya da iş yerinize akıllı özelliklere sahip bir televizyona sahipseniz, kutudan çıkacak ve eski tip uzaktan kumandaya çok da ihtiyacınız olmayacaktır. 

Günümüzde son teknoloji ile uyumlu olarak geliştirilen akıllı telefon teknolojisi, artık televizyona özel olarak üretilen uzaktan kumandaya olan bağımlılığı sona erdiriyor. Uzaktan ağ bağlantısı kullanılarak, uzaktan kumanda olmadan da akıllı telefonlar kumanda görevi görüyor. Bu özellikte de, akıllı kumanda özelliği olarak tanımlanıyor. 

Günümüz teknolojilerinde tek bir cihazla akıllı bağlantı kolaylığı, dikkat çekiyor. Tahmin edildiği üzere, cihazları kullanmak için ağ bağlantısına ihtiyaç duyulacaktır. Kesintisiz internet seçeneğinin olduğu ortamlarda, akıllı TV ile akıllı telefonlar uyum içersinde çalışacaktır. 

Akıllı cihazlar hayatımızın her yerinde kendisine özel alanları ele geçiriyor. Artık sıradan iletişim gereksinimlerini aşan nitelikte, hayatın pek çok alanına etki eden cihaz kullanımı ile tanışmak için geç kalmamalısınız. Evde, iş yerinde ya da seyahat ederken, teknolojinin sunduğu özgürlük alanında keyifli bir gezintiye merhaba demelisiniz. 

Akıllı Televizyon ile Akıllı Kumanda Bağlantısı

Akıllı kumanda özelliği akıllı telefonunuz üzerinden kolaylıkla sağlanabiliyor. Telefona özel olarak tanımlanan uygulama açılır. Yeni cihaz ekleme seçeneği aktif hale getirilir. Cihazlar kısmında televizyonunuzda görünmesinin ardından seçme işlemi yapılır. Bu aşamadan sonra, telefonunuzu kumanda özelliğinde kullanabilirsiniz. (Listelenen sonuçlar arasında akıllı TV çıkmazsa, bu durumda, manuel aratma yapılır. TV IP’si manuel olarak aratma çubuğuna yazılarak işlem sürdürülür.)

Akıllı telefonunuzla yapacağınız bağlantı sonrası televizyonunuza özel programlar kolay müdahale seçeneği kullanılarak aktif hale getirilir. Akıllı telefonunuzdan açtığınız  sosyal medya hesabınıza, TV ekranından devam edebilirsiniz. Bu durumda, ekrana kaydırma ve ekran paylaşma seçeneklerinin de olması, kullanıcılara aktif keyif deneyimini sunar.

 Akıllı kumanda yazılımının aktif bir şekilde kullanımına devam etmek isteyen teknoloji severler, kesintisiz ağ bağlantısına devam etmelidir. İki farklı cihazın aynı internet hattına bağlantı kurmaları zaruridir. Bağlantı sürdüğü sürece keyifli tecrübeye devam edebilirsiniz.

Akıllı Kumanda Özelliği Yükleme

Akıllı kumanda kullanmak isteyenler öncelikle, akıllı kumanda yazılımını (uygulama) indirmelidir. Google Play ya da App Store üzerinden, uygulama temin edilmelidir. Kullanmakta olduğuz akıllı televizyonunuza uygun akıllı kumanda uygulaması için, marka başta olmak üzere uyumlu arama yapılmalıdır. Birbiri ile uyumlu olan yazılım seçilerek, kesintisiz ve başarılı bir şekilde kumandanızı kullanmaya başlayabilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir