Antutu’daki En Yüksek Puana Sahip Akılı Telefonlar

ANTUTU’DAKİ EN YÜKSEK PUANA SAHİP AKILLI TELEFONLAR
Piyasada pek çok akıllı telefon markası bulunmaktadır. Yeni bir akıllı telefon almak isteyenler için ise seçenek sayısı oldukça fazla olacaktır. Performans alanında tüm dünyada itibar gören Antutu testi, genel olarak Android tabanlı cep telefonlarına hız testi uygulamaktadır. Genel olarak cep telefonunuzun hızını puana dönüştürebilir ve farklı cihazlarla karşılaştırarak cep telefonunuzun performansı hakkında bilgiler alabilirsiniz.
Teste Ram ve Rom puanları ayrı olarak hesaplanmaktadır. Özellikle Ram ölçümlerinde yazma hızı baz alınırken, Rom ölçümlerinde ise okuma hızına odaklanılmaktadır. Özellikle işlemcinizin hızı cihazınızın performansını doğrudan etkilemektedir. Bu alanda son dönemlerde 2016 Nisan ayına kadar kullanılan veriler üzerinden yapılan bir araştırma genel olarak piyasada çekişme içerisinde olan cihazların performanslarını karşılaştırmaktadır. Listenin en üst kısmında 136875 puanı ile Xiaomi 5 yer alıyor. Bu telefonu takip eden model ise geçtiğimiz aylarda tanıtımı yapılan Samsung Galaxy S7 Edge olmaktadır. Puanı ise 134599 olarak Xiaomi’nin hemen ardında yer alıyor. Sonrasında ise İphone 6S bulunmaktadır. Onunda puanı 133781 olarak kayıt altına alınmıştır.
Sonrasında ise sıra ile Huawei Nate 8, Meizu Pro 5, Samsung Galaxy Note 5, Letv Max, İphone 6, Samsung Galaxy S6 gelmektedir. İlk üç modelin performans anlamında lider konumda olduğu görülmektedir. Yeni akıllı cihaz modellerin bu listeyi nasıl değiştireceğini görmek için yeni testlerin yapılmasını beklemek gereklidir.

ANTUTU
ANTUTU
ANTUTU
ANTUTU
ANTUTU
ANTUTU

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir