Araç Takip Sistemi Nasıl Çalışır?

Sadece birkaç araçtan oluşan bir filoya sahipseniz dahi mutlaka araç takip sistemi kullanmalısınız. Özellikle piranha araç takip sistemi pek çok konuda firmalara büyük kolaylıklar sağlarken aynı zamanda yakıt tasarrufu sağlayan uygulamaları da firmalara kazandırabiliyor. Bu nedenle sistemin sağladığı yararlardan istifade etmek için mutlaka geniş bir araç filosuna sahip olmanız gerekmiyor.

Aracın Konumu Nasıl Belirleniyor?

En çok merak edilen soruların başında piranha araç takip sistemi uygulamasının nasıl çalıştığı geliyor. Sistem dahilinde kullanılan araç takip cihazı aracın konumunu seyir halinde olsa dahi uydu üzerinden belirleyebiliyor. Konum bilgisini GPRS aracılığı ile sunucuya iletiyor. Firmanın araç takipten sorumlu görevlisi kullanıcı adı ve şifresi ile sunucuya giriş yapıyor.

Sunucu üzerinden aracın hem konumu hem de hızı gözlemlenebiliyor. Aynı zamanda aracın izlemesi gereken rotadan çıkıp çıkmadığı da aynı sistem üzerinden görülebiliyor. Araç takip sisteminin sağladığı faydalar elbette bunlarla sınırlı değil. Araca şayet ısı sensörü kazandırılmış ise aracın soğuk hava dolabının kaç derece sıcaklıkta olduğu da görülebiliyor. Soğuk zincir ile ürün taşıyan firmalar açısından bu bilgi büyük önem taşır.

Aynı şekilde araca kazandırılacak bir yakıt sensörü ile aracın yakıt durumunun da merkez sunucu üzerinden görülmesi mümkün olabiliyor.  Aracın hızının ve seyir bilgisinin takip edilmesi yakıt tasarrufu noktasında önemlidir. Eğer sistem hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz  adresine tıklayabilirsiniz.

Araç takip sistemi
Araç takip sistemi
Araç takip sistemi
Araç takip sistemi
Araç takip sistemi
Araç takip sistemi

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir