Bayan Şalvar

Şalvarlar bayanlar için verdiği rahatlıktan dolayı tercih edilir hale geldiler. Daha önceki yıllarda az çeşitlilik gösterse de şimdilerde bayan şalvar modelleri oldukça fazlalaştı. Gündelik hayattan başka, gece toplantılarında ve düğünlerde bile giyilen modelleri yaygınlaştı. Özellikle yaz günlerinde genç ya da orta yaştaki bayanların tercihi pantolondan ziyade şalvara doğru yöneldi. Beli lastikli ve ağları geniştir, bileklerden büzgülüdür. Üzerine giyilen bir tişört ve ayaklardaki sandalet veya spor ayakkabısı ile rahat bir görünüm gündelik hayat için ideal bir görüntü değil mi?

Türk geleneksel kültürünün simgesi olan şalvarlar, ülkemizin batısından doğusuna kadar birçok yörede tarihler öncesinde giyildiği gibi halen de giyilmektedir. Kırsal kesimlerdeki kadınların tercih sebebi, örf gelenek ve adetlere dayanmakla birlikte günümüzde bu sebepler başka nedenlere doğru kaymıştır.

Abiye Bayan Şalvar

Günlük hayatta şile bezi, penye ve ince keten kumaşlar tercih edilse de, gece eğlenceleri için daha abartılı modelleri üretilmişlerdir. Simli ve ipekli kumaşlardan olan şalvarlar gece hayatı ve düğünler için de hem rahat hem modern bir görüntüye sahip kadın imajını ortaya koyarlar. Size de hitap eden giyebileceğiniz bir bayan şalvar modeli mutlaka olacaktır. En güzel şalvar modelleri sitemizde yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir