bilgisayar kullanmanın önemli noktaları

Bilgisayar Kullanmanın Önemli Noktaları

Teknoloji insanoğlunun temel ihtiyaçlarının yanı sıra istekleri ve özel talepleri doğrultusunda da gelişimine şekil veriyor. Modern yüzyılın en büyük ve en geniş kaynaklara sahip olan teknoloji şirketlerinin büyük bütçelere yol açan devasa ar-ge çalışmaları sonucunda geliştirilen ileri teknoloji ürünü cihazlar, yaşamın farklı alanlarındaki farklı ihtiyaçlara yönelik modern çözümlerden ve fırsatlardan yararlanabilme imkanı sağlamaya devam ediyor.

Bilgisayar teknolojileri hem bireysel hem de kurumsal alanda hızlı ilerleyişi ile birlikte grafik kalitesinden performans kalitesine kadar her açısından insanlara tatmin edici ve hatta daha fazlasını talep edici etkiler bırakıyor. Bilgisayar dünyasının önerileri, püf noktaları ve bilinmeyenlerine ilişkin olarak tamamen profesyonel ve uzman yazıları ve özel içerikleri bilgisayar kullanıcıları için son derece önemli bilgiler haline geliyor.

Dijital dünyada bilgisayarın kullanımı, performansının arttırılması, özel sorunlara pratik çözümler ve çok daha fazlası tek bir portal üzerinde bir araya getirilerek, her zaman bilgisayar kullanımının en ideal boyuta getirilerek, çok daha kaliteli ve bilinçli bir kullanımın oluşturulması sağlanabiliyor.

Windows Bakımı

Windows’a bakım yapmak demek diske bakım demektir. Çünkü windows’tan ne kadar kırık dosya ve işe yaramaz bilgi silindiği taktirde disk rahatlar. Windows’un scandisk uygulaması ve disk birleştiricisi kullanılabilir. Ayrıca disk için önemli programlarda kullanılması tavsiye edilir.

Bilgisayarım – C :üzerine gelip sağ tıklayıp özellikler komutunu çalıştırılır. Genel bölünden diski temizle kullanılabilir ve ayrıca araçlar bölümündeki 3 aracıda kullanılabilir. Bunlardan birincisi Scandisk ikincisi Disk Birleştiricisini kullanmak yeterlidir.

Bilgisayar Kullanımı
Bilgisayar Kullanımı
Bilgisayar Kullanımı
Bilgisayar Kullanımı
Bilgisayar Kullanımı
Bilgisayar Kullanımı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir