cep telefonlarının zararları

Cep Telefonunun Zararları

Teknoloji günden güne gelişiyor ve bu gelişim evlere de yansıyor. Her evde birden fazla bilgisayar, her bireyin elinde de akıllı telefon var. Hayatı kolaylaştırıyor, işler daha hızlı halloluyor, eğlenceli imkanlar sunuyor ama bu ne kadar yarar sağlıyor? Bu sayılanlar görünen yüzü ve sağladığı birkaç yarar. Peki bunun görünmeyen yüzündeki zararları neler?

Elektronik eşyalar hakikaten de insan hayatını büyük ölçüde etkiliyor. Fakat ne yönde bir etki bu? Muhakkak yararları çok. Hatta saymak istenildiğinde yüzlerce sayılabilir. Ama bir o kadarda zararı var. İşte bunlar çok konuşulmuyor ve böylece felakete doğru yürüyor genç beyinler. Özellikle cep telefonları bu alanda en büyük risk.

Cep telefonları elektromanyetik dalgalar yayarak kanser riskini arttırıyor. Yıllardan beridir cep telefonlarında görünmeyen bu zararlı yüz pek fazla önemsenmiyor. Akıllı telefonların eklenmiş gücü ile bu risk daha da artıyor. Bu demek olmuyor telefon kullanılmasın. Tabii ki kullanılacak, teknoloji takip edilecek ve onunla birlikte gelişim sürecek. Ama dozu iyi ayarlamak gerekiyor.

Kulaklıkla Uyumayın

Günümüzde gençler kulaklıkla müzik eşliğinde uykuya dalıyor. Bu büyük bir risktir. Beyni uyku halindeyken yoran müzik çeşitli hastalıkları da beraberinde getiriyor. Bunun yanı sıra uykuda farkında olmadan yapılan hareketler kulaklık kablolarını boynunuza dolayabilir. Sürekli telefon elde vakit geçiren bir insanın yüksek tansiyon ve göz bozukluğu riski de son zamanlarda oldukça artıyor.

Cep Telefonunun Zararları
Cep Telefonunun Zararları
Cep Telefonunun Zararları
Cep Telefonunun Zararları
Cep Telefonunun Zararları
Cep Telefonunun Zararları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir