Cüzdan dostu en ucuz telefonlar

Telefonlardan çok fazla özellik beklemeyen ya da iPhone gibi markalar için yüksek ücretler ödemek istemeyen kişiler cüzdan dostu en ucuz telefonlar seçenekleri değerlendirebilir. 2019 yılı itibariyle 10 bin TL seviyelerinde olan amirali gemilerini almak istemeyenler için cüzdan dostu çok daha uygun modeller büyük bir destek sağlar. Üstelik Huawei gibi bu alanın en iddialı markalarının güvencesini çok daha uygun fiyatlar ile yaşamak mümkün durumda. Mevcut teknik özellikler ve piyasa fiyatları göz önünde bulundurulduğunda 1000 ile 2000 TL arasındaki fiyatlar ile satışı yapılan telefonlar, cüzdan dostu telefonları olarak cazip görünüyor. 

  1. Huawei P Smart 2019

1500 ile 2000 TL arasında satın alınacak ve mağazaya göre fiyatında değişkenlik görülen Huawei P Smart son yılların en iddialı modellerinden bir tanesi. Yüksek çözünürlüğü sayesinde de telefondan performans bekleyen kişiler için Huawei oldukça güçlü bir seçenek yaratmış durumda. Telefonda 8 çekirdekli Hisilicon Kirin 710 işlemci, 3 GB RAM 32 ve 64 GB dahili hafıza seçenekleri dikkat çekici.

  1. Oppo AX7

Özellikle online mağazalarda oldukça dikkat çeken ve yüksek satış oranlarına ulaşan Oppo’nun X7 modeli de satın alınabilecekler listesinde. Yine 8 çekirdekli işlemci, 3 GB RAM ve 64 GB dahili hafıza ile telefon oldukça cazip durumda

  1. Nokia 5

Türkiye pazarında çok daha dikkat çeken bir marka olarak Nokia 5 modeli 1199 TL gibi uygun fiyatlar ile satın alınabilir durumda. Telefondan ortalama bir performans bekleyenler için uygun olacak bu cihaz üstelik kamera özellikleriyle dikkat çekici.

4.Samsung Galaxy M20

Bütçe dostu telefonu Galaxy M20 ile dikkat çeken Samsung, 1500 TL gibi ortalama bir fiyat ile iyi bir performans sağlayacak cihaz sunuyor. Android 8 işletim sistemini kullanan cihazda 8 çekirdek işlemci, 3 GB RAM, 32GB dahili hafıza bulunuyor. Micro SD kart desteği de cihazda mevcut.

  1. Honor 8X

Huawei’nin bir alt markası olan Honor 8X daha yüksek özellikler sunuyor ve şu andaki satış fiyatı 1900 TL.  4 GB Ram, 128 GB dahili hafıza ve 800 çekirdekli işlemcisi bulunan cihaz, yüksek kamera performansı ile de alternatif yaratmış durumda. Özellikle 2000 TL bandında bir telefon arayan kullanıcı için bu cihaz oldukça uygun seviyede. 

Belirtilen 5 cihaz bu konuda tek seçenek olmadığı gibi alternatifler de değerlendirilebilir. Satın alma öncesinde yapacağınız piyasa analizi bu konuda sizin için yeterli veriyi sunacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir