Dizüstü Teknolojisi

 Dizüstü Teknolojisi Çok Tutuluyor

Bilgisayar teknolojisinin son on sene içerisinde ne kadar geliştiğini görmek müthiş bir duygu. İnsanın bu gelişmeyi gördükten sonra uçan arabalara dahi inanası geliyor. İlk yapılan devasa boyuttaki bilgisayarların Commodore’lara, oradan da Pcler’e evrilmesi ve sonrasında icat edilen Mac bilgisayarlar sayesinde daha da üst bir boyuta taşınması müthiş bir ilerleme demek. Ancak gerek hantallıklarından, gerek ise her yerde kullanılamamalrından ötürü masa üstüleri de miadlarını doldurmuş durumda. Onların yerine çıkan dizüstü bilgisayarlar gün geçtikçe daha fazla kullanıcıya ulaşıyor ve yakında masa üstü bilgisayar sayısını aşmaya başlayacaklar. Hem portatif hem de hafif olması neticesinde masa üstü bilgisayar kullanımına alışık olmayanlara daha iyi bir seçenek olarak gözüken dizüstü bilgisayarlar gelişen teknoloji sayesinde masa üstü bilgisayarların seviyesine erişmiş durumdalar.

dizüstü
dizüstü

Masaüstünden İse Dizüstü Kullanmak Daha Rahat

 

Mesela dizüstü bilgisayarlar ilk ortaya çıktıklarında, masa üstü bilgisayarlar için geliştirilmiş pek çok teknoloji, onlar için geliştirilmemişti, bu yüzden de tecrübeli bilgisayar kullanıcılarının hiçbir şekilde dikkatlerini celp edememişlerdi. Ancak sonradan en komplike ekran kartının dahi dizüstü bilgisayarlar için de ayrı versiyonları çıkmaya başladığında ve artık bir mucize gibi görünse de dizüstü bilgisayarlarda da sorunsuz bir şekilde oyun oynanabildiği için, senelerin masa üstü kullanıcıları dahi bilgisayarlarını dizüstü ile değiştirmeye başladılar. Bir masa üstü bilgisayar kullanıcısının bilgisayar ile münasebetinin olduğu zamanlarda dışarı çıkıp hava alması, balkona çıkması, plaja inmesi, en basitinden mutfağa gitmesi bile imkansız. Ancak dizüstü bilgisayarlar ile istediğiniz yere gidebiliyorsunuz ve wireless teknolojiler sayesinde de hiçbir şekilde kablo derdi ile uğraşmıyorsunuz.

 

Kullanıcıya sunduğu büyük rahatlık sonucunda dizüstü bilgisayar modellemesi, günümüzde üzerine en çok düşünülen ve kafa patlatılan bilgisayar modeli olma hüviyetini taşımaktadır. Gelip geçici bir heves olarak gözüken tablet bilgisayarları saymaz isek; bugün bir kafede yahut restoranda; önüne dizüstü bilgisayarını açıp işini gören bir insanın önündeki alet sayesinde elde ettiği karizmayı sağlayan başka bir makine yoktur. Karizma umrunuzda olmasa dahi, yemek yerken bile işlerinizi halledebileceğinizi bilmek büyük bir rahatlık sağlayacaktır. Bir dizüstü almak istediğinizde size profesyonel destek sağlayabilecek www.elektronikesyalarim.com/ gibi siteler de varken, masa üstülerin devri tamamen kapandı gibi gözüküyor.

dizüstü bilgisayar
dizüstü bilgisayar
dizüstü bilgisayar
dizüstü bilgisayar
dizüstü bilgisayar
dizüstü bilgisayar

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir