Dünyanın En Pahalı 5 Televizyonu

Televizyon veya kısa adıyla TV, elektromanyetik dalgalar halinde bir vericiden yayınlanan görüntüleri ekranda gösterir. Ayrıca yayınlanan görüntünün seslerini de içerisinde bulunan hoparlörler sayesinde dışarıya aktararak izleyenlere ulaştırır. Kafa dağıtmak, sevdiklerinizle beraber dizi, film ve belgesel tarzı içerikler izlemenize olanak sağlar. İlk televizyon 1923 senesinde, Birleşik Krallık’ta John Logie Baird tarafından icat edilmiştir. 1930’lu senelerde televizyon elektronik bir eşya olarak geniş kitlelere yayılmaya başlamıştır. İlk renkli televizyonlar ise 1950’li senelerde satışa çıktı. Günümüzde artık televizyonlar çok daha teknolojik bir hale geldi ve hemen hemen herkesin evinde televizyon vazgeçilmez bir teknolojik alet haline gelmiştir. Artık radyo kanallarına erişebiliyorlar, internete erişebiliyorlar, çeşitli aplikasyonlar çalıştırabiliyorlar, uydu yayını için harici bir alıcıya ihtiyaç duymuyorlar. Bu tarz teknolojik iyileştirmelerle donatılmış televizyonların fiyatları değişim gösteriyor. TV’lerin maliyetlerini genelde ekran boyutları, ekran çözünürlükleri, akıllı olup olmaması, USB, HDMI gibi kablo girişleri, ekranda kullanılan panelin özelliği ve ekranın yenilenme hızı gibi faktörler belirler. Ancak işin içine tasarım da girdiğinde işler değişebiliyor. Televizyon almak isteyen bir kişi, bütçesine uygun hareket eder. Bütçesi bir hayli fazla olanların ise almayı tercih ettikleri televizyonlar, tasarımlarının da etkisiyle tahmin ettiğiniz üzere oldukça pahalı olabiliyor. En pahalı beş televizyon modellerini sıralamak gerekirse; Stuart Hughes Prestige HD Supreme Rose Edition, Titan Zeus, Stuart Hughes Prestige HD Supreme Edition, C Seed 201 ve Panasonic 152 Inch Plasma TV olarak sıralayabiliriz.

Stuart Hughes Prestige HD Supreme Rose Edition

Stuart Hughes şirketi, bu model ile en pahalı televizyonu imal etmiştir. Bu modeldeki inanılmaz pahalı çerçeve ile televizyonun boyutu 55 inçtir. 28 kilogram 18 ayar pembe altından imal edilmiştir ve 72 adet yuvarlak şekilde kesilmiş 1 karat elmaslar ile donatılmıştır. Geriye kalan boşluklar ise güneş taşı ve ametist ile doldurulmuştur. Ek olarak çerçevede el işliği öne çıkmaktadır. Çerçevenin iç kısmı elle dikilmiş timsah derisinden yapılmıştır. Fiyatı ise 2.25 milyon dolar seviyelerindedir.

Titan Zeus

Bu televizyonu standart bir eve sığdırmanın oldukça zor olacağını belirtmek gerekir. Tam tamına 307 inç boyutlarındaki bu televizyonu yerleştirebilmeniz için oldukça büyük bir eve sahip olmalısınız. Dünyanın en büyük televizyonu olarak kabul gören Titan Zeus, size evinizde sinemaymışsınız gibi bir deneyim yaşatabilir. 4K ekran çözünürlüğüne sahiptir ve boyut olarak 10×5 metredir. Harika ses sistemi, parlaklığı ve renklerin kusursuz gösterimi ile size keyifli anlar yaşatabilir. Fiyatı ise 1.6 milyon dolar seviyelerindedir.

Stuart Hughes Prestige HD Supreme Edition

Yine bir Stuart Hughes şirketinin ürünü olan bu televizyon, Rose Edition’a göre daha ucuzdur. Bu modelde de 55 inçlik bir boyut mevcuttur. 19 kilo altın ve 48 adet elmas ile donatılmıştır. Sarı yakut ve diğer değerli taşlar ile süslenmiştir. Fiyat olarak ise 1.5 milyon dolar seviyelerindedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir