elektrikli süpürge

Elektrikli Süpürge Nasıl Temizlenir?

Temizlik yapılırken en fazla kullanılan elektrikli süpürgeler zaman içerisinde çektikleri toz ve parçalardan dolayı kirlenerek performans düşüklüğü yaşamaya başlarlar. Elektrik süpürgelerinin temizliğinin yapılması ise eski performansın geri kazanılması için önemlidir.Elektrik süpürgelerini temizlemeden önce kategorilere göre ayırmalısınız. Elinizdeki model eğer torbalı bir model ise eski torbayı atıp temizledikten sonra yeni ve temiz bir torba takarak temizliğini sağlayabilirsiniz.

Eski torba çıkartıldıktan sonra süpürgenin iç kısımları silinir ve yenisi takılır.Tozu kendi içerisine alan hazneli elektrikli süpürge modellerinde ise toz haznesinin süpürgelerden çıkartılması gereklidir. Ayırma işleminden sonra hazne kapağı açılır ve çöp poşetine benzer bir poşete tozları boşaltırsınız. Hazne kapağına takılan tozları ise elinize bir eldiven takarak temizleyebilirsiniz.

Elektrikli Süpürge Borusu Nasıl Temizlenmeli?

Elektrikli süpürgelerin borularını ise fırçalar kirletebilmektedir. Yine aynı eldivenler yardımı ile fırça içinde kalan toz parçalarını ve kiri temizleyebilirsiniz. Borunun ucunda ise süpürgenin alamayacağı büyük parçalar takılı kalmış olabilir. Bu takılan parçaları temizlemezseniz süpürgenizin performansı düşebileceği gibi aynı zamanda arızalanmalar da meydana gelebilir.

Birikmiş toz parçalarının temizlenmesi makine performansınızı doğrudan etkileyebilmektedir. Süpürgenin dış yüzeyi ve tekerlekleri de belirli aralıklar ile kontrol edilerek temizlenmelidir. Süpürge kablosunun da belli zamanlarda tamamen açılarak temizlenmesi gereklidir. Temizlik işlemlerinin tamamını yaparken ise mutlaka makinenizi prizden çıkartmalısınız. Elektrik alan makineleri temizlerken kazaya yol açabilirsiniz.

Elektrikli Süpürge Temizliği
Elektrikli Süpürge Temizliği
Elektrikli Süpürge Temizliği
Elektrikli Süpürge Temizliği
Elektrikli Süpürge Temizliği
Elektrikli Süpürge Temizliği

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir