En Güzel Kır Düğünü

İnsan hayatında evlilik kaçınılmazdır. Her insan er ya da geç bir kişi ile hayatı birleştirir. İnsanların hayatlarını birleştikleri bu günlerin en özel olmasını isterler. Öyle ki hayatın en önemli dönüm noktası olan evlilik, düğün isteyen bir eylemdir. Düğün konusunda özellikle kadınlar en güzelini istedikleri gibi ayrıcalıklı olmak da isterler. Bu anlam da evlilik yolundaki çiftlere kır düğünü her zaman daha ideal gelmiştir. En güzel kır düğünü yapmak için öncelikle bir organizasyon firmasından yardım almak en doğru tercihler arasında yer alır.

Kır Düğünü Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hem görsellik olarak hem de rahatlık olarak birçok ayrıcalığı beraberinde getiren kır düğünlerinde elbette ki dikkat edilmesi gereken birçok nokta vardır. Çiftlerin seçmiş olduğu kır düğünlerinde öncelik mekana verilmelidir. Öyle ki bir kır düğünün de mekan olabildiğince yeşil ve ferah olmalıdır. Ayrıca misafirlerin oturma alanlarının geniş ve masaların aralıklı olması da düğün ziyaretçilerini memnun edecek detaylar arasında yer alır.

En güzel kır düğünü seçimlerinde mekanın yeri, konumu ve güzelliği kadar, mekanda uygulanan organizasyon da oldukça dikkat çekici nitelikler taşımalıdır. Bu durumda düğün mekanına kurulacak olan organizasyon, ses, ışık ve süslemeler mekâna uygun olarak tasarlanmalıdır. Kır düğünlerinde tercih edilen ikramlıklar mevsimine göre seçilmeli ve hafif yiyecekler tercih edilmelidir.

Kır Düğünü Avantajları Nelerdir?

Genellikle düğün tarihlerinde yaz mevsimi tercih edilir. Bunun sebebi yaz mevsimindeki iklim şartlarının daha uyumlu olmasıdır. Yazın kavurucu sıcağında en iyi alternatif ise kır düğünleri olur. Kır düğünleri açık alanda yapıldığından ferah bir özelliğe sahip olurlar. Kır düğününe katılan davetliler sigara gibi maddeleri düğün alanında belirlenmiş alanlar da rahatlıkla tüketebilirler.

Cam objeler içerisinde sunulan mumlar düğüne ekstra bir estetiklik kazandırır. Aynı zaman da kır düğünlerinde zeminin çim olması davetliler için huzur verici olur. En güzel kır düğünü organizasyonlarında fotoğraf çekimleri daha güzel olurken, düğün süre açısından da uzun ve eğlenceli geçer. Kır düğünlerinde ışık konsepti istenilen şekilde hazırlanabilir. Tüm bu ayrıcalıklar gelin ve damadın önem verdiği detaylar olması nedeni ile kır düğünleri en üst sıraya taşımıştır.

Kır Düğünü Fiyatları

Kır düğünleri, salon ya da otel düğünlerine göre biraz daha fazla detaylar içerir. Aynı zaman da kır düğünlerindeki mekânın açıklığı da fiyatının fazla olmasının sebeplerinden biridir. Kır düğünü fiyatları mekanın şehre uzaklığından, mekanın estetiksel görünümünden ve mekanda uygulanan organizasyonlar ile belirlenir. Bu anlam da kır düğünü fiyatları firmalar arası değişiklik göstermektedir. Ayrıca kır düğünler de tercih edilen yemekli, yemeksiz veya kokteyl menüler ile servisler ekstra fiyatlara dahil olarak eklenir. Düğün esnasında istenilen herhangi bir yiyecek veya içecekler ise anlaşılan fiyat dışında düğün sahibinden tahsil edilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir