Honor Vera 30’dan Beklenen Özellikler

Çin pazarı, mobil cep telefonu piyasası için oldukça önemlidir. Amerika ile Çin arasında, son zamanlarda yaşanan ticari anlaşmazlıklar, mobil telefon pazarını da etkilemiştir. Çin’in en büyük telefon üreticilerinden olan Huawei de bu ticari gerilimden payını almıştır. Trump yönetimi, bazı yabancı üreticilerin, Amerikan işletim sistemine sahip yazılımı kullanmalarını yasaklama kararı almıştı. Bu karardan sonra Google, Huawei ile olan anlaşmasını sonlandırdı.

Buna göre Google, bu marka telefonlara güncelleme ve teknik destek vermeyeceğini duyurdu. Piyasada olan telefonlar, bu hizmetlerden yararlanmaya devam edecekler. Yeni çıkan telefonlarda, Google altyapısına sahip birçok uygulama yer almayacak. Huawei, zaten son birkaç yıldır kendi yazılım teknikleri ile ilgili çalışmalar yaptıklarını açıklamıştı. Bu açıklamadan sonra, dünyanın en büyük ikinci akıllı telefon üreticisi olan Huawei, bundan sonraki ürünlerinde kendi yazılımını kullanacağını vurgulamış oldu. Aralık ayında çıkması planlanan, Honor Vera 30’dan beklenen özellikleri nelerdir?

Honor Vera 30 Ekran ve Kamera Özellikleri

HONOR, Huawei’nin alt markası olarak sektörde yerini almaktadır. Amerika ile yaşadıkları kriz sonrası piyasaya sürülen Honor, bu durumdan oldukça etkilenmiş görünüyor. Piyasadaki belirsizliğe rağmen Honor, amiral gemisi sunumlarına hızla devam etmektedir.

Honor Vera30,tam da bu dönemde piyasaya çıkması beklenen modellerden birisidir. Peki Honor Vera 30’dan beklenen özellikler nelerdir? Kısaca göz atalım; ilk paylaşılan görsellere bakılırsa ilk göze çarpan en belirgin özellik kamera. Ön kısmında kullanılan çift ön kamera, ekrana gömülü olarak tasarlanmış. Paylaşılan görsellerde, ana ekran görüldüğü için, arka kamera hakkında bir fikir sahibi olamıyoruz.

Çıkacak modelin, tam ekran olarak piyasada olacağı da söylenen haberler arasında. Bu yönüyle Galaxy S10 modeline benzemesi bekleniyor. Samsung modellerden farklı olarak kamera, sol üst köşeye konumlandırılmış. Ayrıca ekranda, üst çerçeve ve kamera çıkıntıları bulunmamaktadır. Honor Vera 30 ekranının, diğer Huawei telefonları gibi Amoled ekran olacağı tahmin ediliyor.

Honor Vera 30 İşlemcisi

Çin’in sosyal medya platformu Weibo bu konuda açıklamalarıyla, model hakkında ipuçları vermeye devam ediyor. Bu açıklamalardan biri de telefonun, 5G destekli Kirin 990 işlemcisi ile piyasaya sürüleceği. Honor Vera 30’dan Beklenen Özellikleri arasında en çok merak edilen özelliği, uygulama sorunu ve işletim sisteminin altyapısı.

Amerika ile yaşanan kriz sonrası yasaklanan işletim sistemi, Amerikan teknolojileri olmayınca nasıl bir yazılım ile üretim yapacakları meçhul. Huawei Mate 30 serisinde de Google uygulaması kullanılmamıştı. Son amiral gemisi olarak sunulacak olan Honor Vera 30’da da bu durum devam edecek gibi gözüküyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir