Instax Fotoğraf Makinesi

Fotoğraf çekmek çoğu insanda hobi olmuştur. Çok eskiden büyük fotoğraf makineleri vardı. 12li ya da 24lü filmler alır, makineyi boynumuza asar ve gittiğimiz yerlerde resim çekerdik. Daha sonra bunları banyo için fotoğrafçıya verirdik. Bazıları yanardı, sağlam olanları albüme koyardık. Bunları okuyan genç nesil, ne kadar zahmetliymiş diyordur sanırımJ .İlerleyen zamanlarda telefonumuzdan resim çeker olduk. Ama bu resimler ya telefonun hafızasını kaplar ya da telefon bozulur ve hepsi silinirdi. Bütün bunların yerini şimdilerde şipşak çeken ınstax fotoğraf makinesi aldı.

Bu fotoğraf makinesinin renkleri çok şirin. Pembe, mavi, sarı, mor, siyah ve beyaz gibi renkleri var. İnsanın içini ısıtan renklere sahipler. Aynı zamanda taşıması çok kolay ve hafif. Bir çanta gibi kolumuza takıp gittiğimiz yere götürebiliyoruz. Arkadaşınızın doğum gününe mi gittiniz takın kolunuza götürün. Mesela tatile mi gidiyorsunuz yanınızdan eksik etmeyin gittiğiniz yerlerde çok işinize yarayacak.

Instax Fotoğraf Makinesinin Tarihçesi

İlk olarak 1998 yılında piyasaya çıkan bu fotoğraf makinesi o zamanlarda çok tercih edilmişti. Çünkü çekilen resimleri hemen almanın vermiş olduğu kolaylık herkesin iğlisini çekmişti. Satış oranları oldukça yükselmişti. Fakat daha sonra 2000li yıllarda cep telefonlarının çıkması, dijital kameraların piyasada olmasıyla birlikte satışlarda düşüşlük yaşandı. Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte makineye yeni özellikler katıldı. Özellikle gençlerin beklentilerini karşılamak amacıyla görüntü kalitesi yükseltildi, farklı renkleri piyasaya sürüldü. 2012 yılında yeni görüntüsü ve özellikleri ile tekrardan yükselişine devam etti.

Düşünsenize 1998 yılında şimdi kullandığımız akıllı telefonlar yokken, şimdiki video kameralar yokken ınstax fotoğraf makinesi teknolojinin baya ilerisinde adeta yeni bir çığır açmış oldu. Şuan cep telefonlarımızdan resim çekip nasıl kendimize bakabiliyorsak, bundan yirmi yıl öncesinde şu anki duyguyu yaşamış olduk. Anında çektik anında görüntüyü aldık. Tıpkı şimdi olduğu gibi…

Fiyatlarına gelince, diğer kapsamlı fotoğraf makinelerinden ya da video kameralarından daha uygun fiyatlı olarak piyasada kolaylıkla bulabiliriz. Fiyat avantajı yanı sıra da kolay taşındığını göz ardı etmemeliyiz.

Instax Fotoğraf Makinesi Özellikleri Nelerdir?

Normal fotoğraf makineleri gibi içine film yerleştirerek çalışır. Filmler 10lu ya da 20li satılır. Kullanımı çok kolaydır. Aldığınız kutunun içinde kullanım kılavuzu mevcuttur. Okuyunca hemen anlayabilirsiniz. Resim çekip hemen çıkartıp alabilirsiniz, beklemenize gerek yoktur. Film kalitesi güzeldir. Jpeg formatında resim çeker. Set halinde satılanlarda fotoğraf makinesi, çantası, albümü mevcuttur. Çektiğiniz resimleri hemen albüme koyup biriktirebilirsiniz. Böylelikle yaşadığınız her güzel anı ölümsüzleştirir ve arkadaşlarınıza gösterebilirsiniz. Instax fotoğraf makinesi rahatlığını ve kolaylığını hissedeceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir