Karekod Okuyucu

Karekod Okuyucu          

Mağaza kasaları için olmazsa olmaz ürünler arasında yer alan karekod okuyucu modelleri siparişlerin hızlı bir şekilde okutulmasını, ürünlerin toplam etiket fiyatının belirlenmesini ve buna bağlı olarak ödeme alınmasını sağlıyor. Üstelik geliştirilmiş ek programlar ile birlikte uyumlu bir şekilde kullanılabilen bu karekod okuyucuları, stok düşüşü gibi durumlarda da bilgilerin kolay bir şekilde veri tabanına işlenerek mağaza yönetiminin sorunsuz bir şekilde yapılmasını sağlıyor.

Karekod okuyucu modellerinin avantajları neler?

Karekod okuyucu sistemi ile birlikte kullanılan stok yönetimi, günlük satış raporlarının hazırlanması gibi pek çok artı avantaj işletmelerin bu ürünleri ve programları kullanmasını da avantajlı kılıyor. Bu açıdan çalışmalarını dijital ortama aktarmak isteyen kişilerin zorunlu olarak ihtiyaç duyduğu karekod okuyucuları, birbirinden farklı özellikleri ile satıcılara alternatif sunuyor.

İş yönetimine bağlı olarak mevcut özellikleriniz ile uyumlu bir okuyucu alabilmek adına öncelikli olarak çalışma alt yapınızı belirlemeli ve bu altyapı üzerine uyumlu bir model satın almanız gerekmektedir. Böylece yanlış bir ürünün satın alınması ya da ilerleyen dönemlerde ortaya çıkabilecek ek ihtiyaçlar nedeniyle modelin yenilenmesi gibi durumlara da önceden önleminizi almanız söz konusudur.

En uygun ürünler nerede?

Yapacağınız araştırmalar ile birlikte sizlere en iyi olacak okuyucuyu kolay bir şekilde belirleyerek satın alabilirsiniz. Fakat bir mağazaya giderek bu ürünü satın almak yerine internet üzerinden detaylı bir şekilde araştırma yaparak sipariş vermeniz size hem ekonomik hem de zaman yönünden kazanç sağlayacaktır.

Web sayfasında hangi modellerin hangi özellikleri olduğunu, okuma hızından çalışma sistemine kadar tüm detayları net bir şekilde öğrenebilirsiniz. Ürünler üzerinden yapacağınız incelemelerde farklı modeller arasında kararsız kaldıysanız iki modeli ya da daha fazla modeli kıyaslayarak özellikler açısından tek bir ekran üzerinde inceleyebilirsiniz. Böylece en doğru ve uygun ürünü satın alma incehesap aracılığıyla çok daha kolay olacaktır.

QR Kod Nedir?

QR açılımı olarak 2 boyutlu kod ya da matrix kod tanımı yapılabilir. Alışılagelmiş tek boyutlu klasik barkodlardan farklı olarak daha fazla veriyi depolayabilir. Yeni nesil karekod okuyucu olarak en çok veriyi toplama ve bu bilgiyi en hızlı paylaşma özelliğine sahiptir. QR Kod, DataMatrix Kod, Aztek Kod bilinen ve kullanılan barkodlardandır. Bunlar içinde QR Kod, klasik barkod türlerine göre birçok ayrıcalığa sahiptir.

 

Kare Kod Okuyucu Nasıl Kullanılır?

Mobil cihaza indirilen karekod okuyucu programı sayesinde bu işlemi birçok basit adımda yapabilirsiniz. Andoid ya da İOS işletim sistemli cihazlar için çeşitli platformlardan uygulamayı ücretsiz olarak bulabilirsiniz.

Telefonunuza indirdiğiniz karekod okuyucu uygulamasını başlatarak, cihaz ekranında beliren kameradan karekod görüntüsünü çekebilir, karekod çözüldükten sonra da ulaşmak istediğiniz, video, web sayfası, kartvizit, bankacılık işlemleri ve benzeri gibi içeriğe anında ulaşabilirsiniz. Karekod okunmasında önemli olan nokta, karekodu ekrana iyi ortalamaktır. Karekodun sağlıklı ve iyi bir şekilde okunup, istediğiniz içeriğe hızlıca ulaştırabilmesi için, çekim sırasında hareketsiz kalmaya, ekranı kaydırmamaya özen göstermelisiniz. QR Kod simgesi, Japon ve Kanji olmak üzere birçok dilde harf ve sayı içerebilir.

İyi kodlanmış bu simge, olabilecek tüm hataların önüne geçmek için özel ve ayrıntılı programlanmıştır. Her biri birbirinden farklı olması ve kodun içeriğinin yanlış çıkmaması itibariyle kullanıcılarına güven vermektedir. Bu güvene dayanarak son dönemlerde kullanıcı sayısı oldukça artmıştır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir