koşu bandı

Koşu Bandı Alırken Dikkat Edilecekler?

Zayıflamak için spor salonuna yazıldınız fakat bir türlü içinizden seanslara gitmek gelmiyorsa yapacağınız tek şey evinize kendi spor salonunuzu kurmaktır. Forma girmenin en kolay kollarından biri olan koşu bandı, bölgesel olarak zayıflamanıza yardımcı olduğu gibi diğer aletlerin yanı sıra sizi çok fazla yormuyor da… Peki, koşu bandı alırken nelere dikkat edilmelidir?

Taşıma Kapasitesini Kontrol Edin

Her koşu bandının kendine ait bir kapasitesi vardır. Örneğin; 100 kg taşıma kapasitesi olan bir koşu bandının 110 kg olan bir kişiyi taşımasını bekleyemezsiniz. Bu yüzden alacağınız ürünün ne kadar ağırlık taşıyabileceğiniz mutlaka sormalı ve kullanacak olan kişinin ağırlığını kaldırabilecek bir ürün almalısınız.

Zeminini Dikkatle İnceleyin

Koşu bandı alırken en çok dikkat edilmesi gereken unsurlardan biri de ürünün nasıl bir zemine sahip olduğudur. Uzmanlar tarafından önerilen esnek zeminli ürünleri almanızda fayda var. Normal zemine sahip olan ürünlerde bir süre sonra ayağınızda kramp ve ağrı hissedebilirsiniz. Esnek ürünlerde ise ayaklarınıza, eklemlerinize ve bacaklarınıza uygulanan baskı azalır.

Yürüyüş Genişliği

Koşu bandınızda dikkat etmeniz gereken bir diğer unsur ise bandın genişliğidir. Yürüyüş sırasında bandınızın genişliği ne kadar büyük olursa o kadar fazla hareket etme kabiliyetiniz o kadar rahat olur. Koşu bandınızda dikkat edeceğiniz son unsur ise eğimdir. Eğimli bir model alarak daha fazla kalori yakabilirsiniz. Aksi taktirde sizi zorlamayan bir model aldığınızda çok fazla kilo veremezsiniz.

Koşu bandi
Koşu bandi
Koşu bandi
Koşu bandi
Koşu bandi
Koşu bandi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir