Koşu Bandında Kaç Kalori Yakılır?

Dışarıya çıkarak yürüyüş ve koşu yapma imkanı olmayan kişiler için büyük bir yardım sağlayan koşu bantları spor yapma noktasında destek sağlamaktadır. Özellikle kalori yakma konusunda özel bir hedefi olan kişiler için koşu bandında kaç kalori yakılır gibi sorular ise yanıtlanmayı beklemektedir. Üstelik koşu ya da yürüme hızına kontrol etme imkanı sağlayan koşu bandı, böylece daha sağlıklı ve doğru bir şekilde spor yapma imkanı yaratmaktadır. Kişilerin kalori hesaplamasını daha doğru bir şekilde yapabilmesi adına bu yönde gerçekleştireceği bir çalışma kuşkusuz çok daha etkili olacaktır. Düz bir yürüyüş yaparak yarım saatlik bir süre içerisinde 300 kalori yakabilmek mümkün. Koşma halinde ise bunun 450 kalori seviyelerine kadar çıkması mümkün olmaktadır. Kalori hesaplaması yaparken yaptığınız etkinlik, yürüyüş hızı ve eğimin olup olmadığı ciddi bir etken olarak dikkat çekmektedir.

Koşu Bandında Koşarak Kaç Kalori Yakılır?

Yürüyüş, tempolu yürüyüş, koşma gibi çok farklı etkinlikler yapıldığından dolayı kalori hesaplanmasında bu etkinliklere göre bilgiler paylaşmak çok daha uygun olacaktır. Koşarak ne kadarlık bir kalori yakacağını merak eden kişiler için 1 kilometrelik koşunun 60 kaloriye denk geldiği bilinmelidir. 1 Kilometre koşma 60, 3 kilometre koşma ise 180 kalori olarak hesaplanmaktadır. Koşu yaptığınız süreye göre kalori hesaplamasını yapabilirsiniz. 

Koşu Bandında Yakılan Kalori Nasıl Hesaplanır?

1 saatlik süre içerisinde 600 kalorinin yakılabildiği koşu bandında, yüksek tempolu koşu yaptığınızda bu rakam 1 saat için 800 kaloriye kadar çıkabilmektedir. 2 saat koşan bir kişi için ise 1200 kalori gibi ortalama bir kalori yakmak mümkün olmaktadır. Özellikle bir gün içerisinde belli bir kalori tamamlamayı planlıyorsanız kişiler bu bilgiler dahilinde hesaplamalarını daha doğru bir şekilde yapma imkânına sahip olacaktır. 

Çoğu kişi için koşu bandı daha çok tercih edilen bir yöntemdir. Öyle ki evde ya da iş alanında bulunan bir koşu bandı istenildiği zaman kolay bir şekilde erişilebilir durumda olacaktır. Böylece kişiler spor yapma noktasında çok daha cazip bir fırsat yakalayabilecektir. Bu bakımdan kalori yakma noktasında da kaygılarınız varsa belirtilen bilgiler dahilinde ne kadar kalori yaktığınızı hesaplayabilirsiniz. Yürüyüşe göre koşmak çok daha yüksek kalorinin yakılmasını sağlayacaktır. Daha yüksek kalori yakma hedefi olan kişiler için koşunun tercih edilmesi çok daha uygun olur. Yürüyüş, koşmayı sevmeyen kişiler için alternatif olmaktadır. Yürüyerek de ideal bir şekilde spor yaparak kalori yakabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir