Küçük Göz Makyajı

Makyaj uygulanan yüzde en dikkat çeken bölge göz ve çevresidir. Öyle ki doğru uygulanan makyaj teknikleri sayesinde gözler kendini ön plana çıkartırlar. Özellikle ufak göze sahip olan kişiler, yapacakları küçük göz makyajı sayesinde daha iri gözlere sahip olurlar. Küçük göz makyajlarının da doğru bir teknik ile yapılması ve uygulanırken dikkat edilmesi oldukça önemli bir detaydır.

Kirpiklerinizi Belirginleştirin

Küçük göz makyajı detayları arasında en önemlisi kirpiklerdir. Gözlerde bulunan kirpiklerin uzun ve kıvrık bir görünüme sahip olması gözlerin iri ve belirgin bir görünüme sahip olmasını sağlar. Kirpikler kirpik kıvırma aparatı ile ve uygun bir rimel ile daha çok estetik görünüme bu sayedesahip olurlar.

Göz Kalemi Seçimi Önemli

Küçük göz makyajı tekniklerinde, küçük göze sahip olan kişilerin göz altlarına asla göz kalemi kullanmaları önerilmez. Küçük göz makyajında göz altına kullanılan göz kalemleri, gözün olduğundan da daha küçük bir görünüme sahip olmasına sebeb olur. Gözlerin iri ve belirgin bir görünüme sahip olmaları için aydınlık verecek pastel tondaki göz kalemleri tercih edilmelidir.

Ayrıca göz kalemleri göz pınarlarından başlayıp gözün bitimine ve kirpik diplerine kadar uygulanmalıdır. Bu sayede küçük gözler daha büyük bir görünüme sahip olur.

Eyelıner Seçimlerinde Dikkatli Olunmalı

Küçük göz makyajında en zor uygulanan teknik eyelıner çekme yöntemidir. Küçük gözlere ise eyelıner uygulamak oldukça zor bir durumdur. Küçük göze sahip kişiler yumuşak dokulu fırçalar yardımı ile kolaylıkla eyelıner çekimi sağlanır. Ayrıca gözün orta kısmından başlanarak çekilen eyelınerlar, gözlerin istenilen irilikten daha güzel bir görünüm elde edilir.

Far Renkleri İle Gözlerinize Hareketlilik Sağlayın

Göz kapaklarına uygulanan farlar, gözlerin etkileyici bir bakış sağlamaları için önemli bir etkendir. Far seçimleri yüze uygulanan makyaj ile uyumlu olmalıdır. Renk seçimleri makyaj ile doğrudan etkili olan kıyafete göre mat veya parlak olarak tercih edilmelidir.

Küçük göze sahip olan kişiler de far uygulama teknikleri çok önerilmemiş olsa da çoğu kişi tarafından da tercih edilen yöntemlerdir. Günlük hayatta küçük göz makyajı yapılırken uygulanacak olan mat renk gözlere kazandırılan iriliği kaybettirmeyecektir. Düğün veya balo gibi özel etkinler de ise tek renk far yerine göz kapakların iki veya üç renk yapılması iri bir görünüm kazandıracaktır.

Kaşlarınızı Şekillendirmeyi Atlamayın


Küçük göz makyajı yapılırken göz üzerindeki kaşların kalınlaştırılmasına zaman ayrılmalıdır. Kaşlar kaş kalemi sayesinde doldurulmalı ve belirginleştirilmelidir. Bu sayede gözler daha iri ve belirgin olurlar. Kaşların dolgunlaştırılmasında kullanılan kaş kalemlerinin renk seçimi de oldukça önemli detaylar arsında yer alır. Kaş kalemlerinde genellikle siyah ve kahve tonları tercih edilir. Kaşlar da renk dolgusu yapılması ve belirginleştirilmesi küçük gözlerin daha büyük görünmesine yardımcı olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir