Laptop

Laptop

Laptoplar Masaüstülerin Yerini Aldı

Eskiden bilgisayar almak isteyen ve bu uğurda attığı çığlıklar ile tüm mahalleliyi eve toplayan çocuklara bir adet masa üstü bilgisayar toplatılır ve susmaları sağlanırdı. Günümüzde ise bilgisayar almak isteyen çocuklara bir adet laptop alınıyor ve aynı şekilde susturuluyorlar. Ders için olduğunun su götürmez bir gerçek olduğu çocuk tarafından her ne kadar belirtilse de, ailelerin gözünde laptop sadece bir oyun oynama aracı olarak kalıyor. Aslında çocukların bu sözü söylemeleri dolaylı yoldan da olsa doğru bir kapıya çıkıyor. Oyun oynamak istiyor iseniz laptop almamalısınız. Soğutucularının yetersiz olduğu ve laptoplar için üretilen ekran kartlarının çok çabuk ısındıkları düşünülür ise; bir laptop ile oyun oynamak ister iseniz; bu durum laptop‘ın ömrünü iki aya kadar düşürebilirsiniz demek oluyor.

 

Oyun Oynamak İçin Laptop Almak Yanlış

 

Harici soğutucular yardımı ile laptop aracılığı ile oyun oynamaya çalışan bir sürü oyun manyağı var. Ancak eşeğe altın semer de vurulsa eşek yine eşektir bildiğiniz üzere. Aynı şekilde laptoplar da her ne kadar dışarıdan yardımcı kuvvetlerin çağırılması ile oyun oynanabilir seviyeye de getirilseler hiçbir zaman masa üstü bilgisayarlarının oyunculara sağladığı rahatlığı ve imkanları sağlayamıyorlar. Bu imkanların sağlanmaması durumunda da oyunların zevk verme gibi bir şansları kalmıyor. Zevkten çok stres yaratıyorlar insan bünyesinde. Oyun oynamak için alınan laptoplar, aslında başka işler için kullanılsalar gayet amaçlarına hizmet edebilen müthiş aletlere dönüşecekler. Ama bilgisayarın oyun için yaratıldığına dair olan büyük inanç, laptopları da esir etmiş durumda.

 

Son zamanlarda oyun oynanabilen ve tasarım yapılabilen laptop modelleri de satışa çıkarılmış durumdalar. Ancak bu modellerin fiyat aralıklarının, diğer modellerin bayağı bir üzerinde olduğunu söylemeye dahi gerek yok. Onlardan bir tane almak yerine, aynı özelliklerde, belki de daha üst özelliklere sahip bir masa üstü toplatmak her zaman daha akıl karı olacaktır. Tabii tüm bu öneriler oyun oynamak isteyenlere yönelik olduğu için, laptop sayesinde işlerini daha kaliteli ve rahat bir şekilde yetiştirebilecek olanların alınmaması gerek. Her ne sebepten olursa olsun laptop almaya karar verirseniz de her şeyden önce www.elektronikesyalarim.com sitesine bir göz atmanızda büyük fayda var.

Laptop
Laptop
Laptop
Laptop
Laptop
Laptop

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir