Mendil Etek Gelinlik Modelleri

Evlenecek çiftlerin düğün hazırlıklarının başlaması ile gelinler kendilerini büyük bir telaş ve gelinlik denizinde bulurlar. Her gelin kendi düğününde pırıltılar içerisinde olmak ister. Bu anlam da geçtiğimiz yıl yoğun ilgi gören mendil etek gelinlik modelleri en güzel seçimler arasında yer alır. Genellikle kat kat bir görünüme sahip olan bu gelinlikler, aslında parça parça tül ve organze parçalarından oluşurlar. Diğer gelinliklerden ayıran en önemli özellikleri ise oldukça kabarık bir modele sahip olmaları. Tasarımları ve üretimleri oldukça zor olan bu gelinlikler, her parçası özenle üretilen ve parçalar eşdeğer olarak dikişi yapılan ayrıcalıklı gelinliklerdir.

Mendil Etek Gelinlik Seçimlerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Düğün esnasında gelin birçok kişi ve yer ile temas halinde olur. Özellikle müzik ile yapılan danslar da mendil etek gelinlik modelleri zorlaştıran ve çok dikkat edilmesi gereken gelinlik türlerindendir. Olduğundan daha kabarık ve daha çok hareketliliğe sahip bu gelinlikler, seçim yapılırken üst kısmının oldukça sade ve yalın olmasına dikkat edilmelidir.

Bu sayede gelinlik ile yapılan hareketler daha kolay olacak ve denge sağlanacaktır. Sade ve yalın gelinlik modelleri tercih edilmemiş ise yerine fazla abartıya sahip olmayan taşlı gelinlik modelleri de tercih edilebilir. Ayrıca bu gelinlik türlerinde kısa etekli gelinlik seçimi fark yaratmak için en ideal alternatifler arasında yer alır.

Mendil Etek Gelinlik Modellerini Kimler Tercih Etmeli

Genellik straplez tarzında seçim yapılan mendil etek gelinlik modelleri, bu seçim ile etek kısmının daha dikkat çekici ve hareketli olması sağlanır. Bu modeller de genellikle uzun ve zayıf bayanların tercihi olurken, ince belli gelin adaylarının da rahatlıkla taşıyabileceği gelinlik modelleri arasında yer alıyor. Ayrıca basen kısmı kalın olan bayanlar bu gelinlikler modellerini tercih ederek çirkin görütüyü kapatabilirler. Renk seçimi olarak genellikle beyaz tercih edilmiş olsa da, kırık beyaz da bu modeller yakışan en güzel renkler arasında yer alır.

Mendil Etek Gelinlik Modellerinin Kullanım Alanları
Mendil etek gelinlik modelleri sıra dışı tasarımları ile gelinlik kategorisin de en göz alıcı gelinlikler olarak bilinirler. Gelinlerin ilk hedefleri çok güzel görünmek olsa da modaya ayak uydurmayı da unutmazlar. Son zamanların en çok tercih edilen mendil etek gelinlik modelleri, genellikle kır düğünlerinde vazgeçilmezler arasında yer alır. Kır düğünü gelinliklerinde aranan hafif kumaş, hareketli ve uçuş uçuş olma gibi özellikleri bu tür gelinlikler de bulmak mümkündür.

Mendil etek gelinlik modellerinde kısa etek seçimi ise genellikle otel veya düğün salonlarında yapılan düğünler için tercih edilir. Kapalı ortam da kalabalığın daha çok görünmesine karşın, kısa etekli modeller tüm dikkatleri üzerilerine toplamayı başarırlar. Çarpıcı ve hoş bir örünüme sahip olan bu gelinlikler, tarz farkını da ortaya koymakta en doğru seçimdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir