Nemlendirici Krem Önerileri

Nemlendiriciler her yaştan insanın kullanması gereken, cildin ihtiyacını karşılayan bir üründür. Cilt bakım ürünlerinin başında nemlendirici gelir. Çeşitli sebeplere göre cilt yapısı, yağlı ya da kuru olabilir. Özellikle kış mevsiminde cildin kurumasını önlemek için, nemlendirici şarttır. Hem kadın hem de erkeklerin kullanması önerilen nemlendirici kremler, kesinlikle cilt tipine uygun olarak kullanılmalıdır. Cilt tipine uygun olmayan ürünler, fayda göstermez. Yanlış ürün kullanımı ciltte hassasiyet yaratabilir. Özellikle nemlendirici alınırken, içerikte yazan maddelere bakılarak alınmalıdır.

Cilt Tipine Göre Nemlendirici Kullanımı

Cildin üst kısmında yer alan lipozom adı verilen moleküller zamanla azalır ve ciltte kuruma meydana gelir. Güneş ışınları, hava değişikliği ve kirli hava giderek cildi hassaslaştırır ve parlaklığını alır. Bu da cansız bir görüntüye sebep olur. Nemlendirici kullanılamayan kuru ciltler, kolay yaşlanır ve sarkar. Kuru cilt tipine sahip olanlar, sabah akşam mutlaka nemlendirici kullanmalıdır. Nemlendirici seçerken, kuru ciltler için olmasına özen gösterilmelidir. A ve E vitaminlerini içeren nemlendiriciler, bu cilt tipi için uygundur. Cerave marka krem, kuru ciltler için faydalı olacaktır.

Yağlı bir cilt yapısı olanlar da genel de t bölgesi denilen kısım da daha çok yağlanma görülür. Yağlı ciltler nemlendirici kullanmamalıdır diye düşünülmesi, çok yanlıştır. Yağlı ciltler de nemlendiriciye ihtiyaç duyar. Nemsiz bir cilt çevreden çok olumsuz etkilenir. Yağlı ciltler, yağ içermeyen ve matlaştırıcı özelliği olan nemlendiricileri tercih etmelidir. C vitamini içeren nemlendiriciler tercih edilebilir. Clinique yağlı cilt serisi kullanılabilir.

Akne ve Sivilceli Yüzler İçin Nemlendirici

Akne ve sivilce problemi olan ciltler, özel cilt bakımı ister. Bu yıl ciltlere, her nemlendirici uygun olmaz. Akneyi tetikleyici bir içerik bulunmaması gerekir. Özellikle hafif asit içeren ürünler, akneli cilde hem çok iyi gelir, hem de iyi bir nemlendirme sağlar. Salisilik asit içeren nemlendiriciler, cildi ölü deriden arındırır ve lekeleri iyileştirir. Bioderma sebium serisi, bu cilt tipi için uygundur.

İleri yaş grubun da yer alan kişiler, anti aging yani kırışık karşıtı nemlendiricileri tercih etmelidir. Cildin kırışmasını engelleyen bu ürünler, güneş koruyucularla birlikte kullanılırsa, daha etkili olur. Hem ileri yaş hem de lekeli ciltler, nemlendirici yanında C vitamini içeren bir serumda kullanabilir. Bu hem yaşlanmayı geciktirir hem de lekeleri yok eder. Vichy kolajen serisi, bu ciltler için en iyi serilerden biridir.

Bunun dışında nemlendirici ürünler, yüz dışın da vücudun diğer bölümlerinde de kullanılabilir. Sadece yüz bakımı yeterli değildir. El ve ayaklar, kış mevsimin de ayrı bir bakım ister ve kurur. Vücut için nemlendirici alınırken, onarıcı ve besleme özelliğinin olmasına, dikkat edilerek alınmalıdır.

Nemlendirici Krem Fiyatları 

Piyasada satılan nemlendirici kremlerin fiyatları değişiklik gösterir. Kremin markası, fonksiyonu gibi faktörler fiyatları belirler. Nemlendirici krem ihtiyaç ve beklenti göz önüne alınarak seçilmelidir. Kremler seriler halinde kullanıldığı zaman, daha etkili sonuç verir. Tekli almak yerine set halin de almak, ekonomik olarak daha uygun olacaktır. Cilt çok önemli ve hassas olduğu için, mutlaka kaliteli ve etkili ürünler tercih edilmelidir. Kremler de fiyat ve performans orantısı göz önüne alınarak, satın alınmalıdır.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir