notebook

Notebook

 Notebooklar Halen Tercih Sebebi

Bilgisayar teknolojisi ile oldukça haşır neşir olan çağımız insanı bilgisayarların durmadan değişen modellerini de bir bir ezberlemeye başladı. Mesela tablet bilgisayar çılgınlığından önce çıkan ve halen de yaygın olarak kullanılan notebooklar, birçok insanın masa üstü bilgisayarlara tercih sebebi olmaya devam ediyorlar. Teknolojinin ve imkânların genişlemesi ile birlikte her sene yeni modelleri çıkan notebooklardan birine sahip olduktan iki sene sonra elimizdeki notebookun hiçbir işe yaramadığını anlamamız işten bile değil. Teknoloji bir saat bile yerinde durmuyor. Bugün şu saat son model olarak aldığımız notebookun yerine yarın bu saatlerde bir üst modeli çıkabiliyor. Özellikle çift çekirdek teknolojisinin ilerlemesi ve masa üstü bilgisayarlardan sonra notebooklarda da kullanılabilmesi sonucu; bugün birçok bilgisayar firması notebook üretimlerini hızlandırmış durumda.

Notebook Seçme Çilesi

 

Piyasada onlarca markaya ait onlarca modelde notebook bulunmakta. Yani bir tane almaya karar verdiğinizde önünüzde aşmanız gereken büyük bir seçim barajı oluşmakta. O notebookun şu özelliği daha iyi, öbürünün ise kendine has bir tasarımı var. Başkasının fiyatı çok uygun iken, diğeri notebooklarda ilk kez kullanılan bir teknoloji geliştirmiş. Aslında Mac almak istediğinizde böyle bir seçim gailesi ile uğraşmanıza pek de gerek kalmıyor. Ancak PC manyağı iseniz ve illa da içinde Windows olan bir notebook almak istiyorsanız orada işler biraz çetrefilleşiyor ve bu çetrefilli işlerin içinden çıkmak da bilek gücü istiyor.

 

İster çok paranız olsun ve harika özellikler ile donatılmış son model bir notebook alın, ister tasarıma verdiğiniz önemin bir göstergesi olarak yanınızda gezdirir iken tüm insanların size bakacağı bir tasarıma sahip olan notebooklardan alın, isterseniz de taksit belası içerisine girerek uygun fiyatlarla ortalama bir notebook alın; her şekilde bir seçim terazisi sizi bekliyor. Bu terazide yapacağınız küçük bir hata, notebook keyfinizi yerle yeksan edebiliyor. Teknoloji ile bu kadar iç içe yaşar iken, teknolojik bir alet yüzünden insanın hayatı çok berbat durumlara gelebilir. Bunu akılda tutmak lazımdır. Bu yüzden notebook almaya karar verdikten sonra da www.elektronikesyalarim.com gibi profesyonel sitelerin rehberliğine baş vurmak lazım.

 

 Notebook
Notebook
 Notebook
Notebook
 Notebook
Notebook

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir