Profesyonel Ses Sistemleri

Müzik uygulamaları ve iletişim etkinlikleri için geliştirilen profesyonel ses sistemleri, marka ve model özelliklerine göre birbirinden farklı konseptlerde tasarım ediliyor. Hoparlör çeşitlerinden kondanser mikrofon çeşitlerine, tavan amplifikatörlerinden taşınabilir ses sistemlerine dek binlerce ürün seçeneği bulunuyor.

Profesyonel ses sistemleri; seminer, konferans, konser, festival, DJ etkinlikleri, açık hava organizasyonları gibi etkinliklerde kullanılabilir.

Profesyonel Ses Sistemi Kullanım Alanları

Camiler ve okullar, iş ve alışveriş merkezleri, konser ve konferans salonları, turizm tesisleri, stüdyolar, fabrikalar gibi alanlarda kullanılan ses sistemleri, kablolu ve kablosuz özelliklerine göre dizayn ediliyor. Canlı sunumlar için üretilen profesyonel ses sistemlerinin yanı sıra stüdyo uygulamalarında kullanıma özel geliştirilen sistemler bulunuyor.

Profesyonel Ses Sistemleri Nelerdir?

Mikser ve anfi çeşitleri, mikrofonlar, hoparlör ve kabin sistemleri gibi pek çok ürün profesyonel ses sistemleri kategorisinde yer alır. Hoparlör kablosundan enstrüman standına dek pek çok ürünün bulunduğu sistemlerde Youtuber mikrofon çeşitleri, DJ kulaklıkları ve referans monitörleri gibi çok sayıda tasarım bulunuyor.

Profesyonel Mikrofon Çeşitleri

Kablolu ve taşınabilir formda kablosuz olarak tasarlanan mikrofonlar;

  • El tipi mikrofon
  • Yaka tipi mikrofon
  • Headset mikrofon
  • Boardcast mikrofonlar
  • Kürsü mikrofonu
  • Telsiz mikrofon

Gibi farklı kullanım amaçlarına göre dizayn ediliyor. Her mikrofon için canlı uygulama veya stüdyo uygulama alanlarına göre kardiot özellikleri kullanılarak üretim yapılıyor. Profesyonel stüdyo uygulamalarında kullanılan kondenser mikrofonlar, arka plan seslerini yalıtan ve vokal etkilerini azaltarak daha berrak ve kaliteli ses iletiminin gerçekleşmesini sağlayan, tek diyaframlı mikrofon çeşitleridir.

Kablosuz mikrofonlar, çekim alanlarına ve kablosuz çalışma sürelerine göre farklı özellikler sunar.

Profesyonel Hoparlör Tasarımları

Profesyonel ses sistemlerinin en temel ürünlerinden biri hoparlörlerdir. Ses iletiminin en net ve temiz şekilde yapılmasını sağlayan müzik sistemi ürünleri, kablolu ve kablosuz seçeneklerde tasarlanıyor. Taşınabilir ses sistemi olarak üretilen sistemler, hoparlör ve anfi modülleriyle konfor sağlıyor. Elektrik kaynağının olmadığı alanlarda kesintisiz müzik keyfinin sürdürülmesi için tasarlanan portatif hoparlörler, Bluetooth özelliklerinde, USB ve SD niteliklerine dek farklı sistemsel özelliklerde dizayn ediliyor.

Stüdyo hoparlörleri, alçıpan hoparlör çeşitleri, tavan ve duvar hoparlörleri, referans monitörler, aktif ve pasif kabin çeşitleri gibi kullanım amaçlarına göre çok sayıda hoparlör bulunuyor.

Mikser ve Anfi Sistemleri

Müziğin ana kumandası olarak tanımlanan mikser anfi sistemleri, baz ve tiz kontrollerinin yanı sıra ekho ve ses ayarlarının yapılmasını sağlayan profesyonel ses sistemleridir. Genellikle D sınıfı amplifikatör özelliğinde imal edilen ürünler, rack anfi, power anfi, mikser anfi gibi farklı niteliklerde tasarlanıyor. Dijital mikserler müzikte farklı efektler elde edilmesi için kullanılan pratik ürünler arasında yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir