Samsung Katlanabilir Telefon

Cep telefonu kullanımının bir zevk değil bir ihtiyaç halini aldığı günümüzde teknoloji devlerinin kıyasıya bir rekabet içinde olduğu görülüyor. Tasarım harikası olan modeller piyasada dolaşırken Samsung’un yeni tasarımı piyasaları sallayacak gibi görünüyor. Katlanabilir olma özelliği telefonu ön plana çıkarmaya yeterken, diğer özellikleriyle de göz kamaştırıyor.  Cam ekrana sahip olan Samsung Galaxy Z Flip geçtiğimiz gün piyasaya tanıtıldı.

 

Samsung’dan Yeni Tasarım Katlanabilir Telefon

 

Güney Kore’nin teknoloji devi  Samsung’un katlanabilir cam kullanılarak ürettiği ilk katlanabilir cam ekranlı telefonu Galaxy Z Flip modeli en sonunda piyasalara tanıtıldı. Yeni tasarım telefon şık bir görünüme sahip olurken katlanıldığında avuca sığan yapısıyla da minyatür bir görünüm sağlıyor. Galaxy Z Flip, kompakt 6.7 inçlik bir ekran boyutuna sahip olurken, tasarım harikası telefon modelinde gizli menteşe kullanıldığı söyleniyor.  Samsung ürünleri sorumluları bu özel modelin bir evrim oluşturduğu görüşünü taşıyor.

 

Cebe Sığan Cüzdan Gibi Telefon

 

Stil sahibi bir duruşa sahip olan Samsung Z Flip,  Samsung’un katlanabilir telefon kategorisindeki ilk ürünü olması özelliğiyle de öne çıkıyor. Cebe sığması ve kolay taşınabilir olma özelliği tüm telefonlarda bulunmasına rağmen,  Galaxy Z Flip, küçük bir cüzdan kadar katlanabiliyor. Açıldığında ise, 6.7 inçlik özel bir ekran haline dönüşüyor. Galaxy Z Flip’in tasarımında, Samsung’un tescilli aksesuarların kullanıldığı görülüyor. Ultra İnce Cam (UTG) teknolojisi sayesinde cihaz bükülebilme özelliği taşıyor. 21.9:9 ekran özelliğine sahip olan telefon, sonsuz ekran özelliği taşıyor.

 

Samsung Katlanabilir Telefonda Gizli Menteşe

 

Galaxy Z Flip’in gizli menteşeli olarak üretildiği açıklanıyor. Gizli menteşe kullanımı,  ekranın çarpmadan, kolayca açılıp kapanmasını sağlarken aynı zamanda ikili cam mekanizmasıyla da destekleniyor. Galaxy Z Flip’in ekranını farklı açılarda sabitlemek mümkün olurken, yeni süpürme teknolojisi telefonda toz ve kir oluşması riskini azaltıyor.

 

Cihaz serbest haldeyken ekran otomatik bir şekilde dörder inçlik iki bölüme ayrılıyor, bu sayede üst kısımda yazı, fotoğraf veya videolar gibi uygulamalar görünürken, ekranın diğer yarısından uygulamalar kontrol edilebiliyor.  Özel bir kullanım oluşturan modelde, YouTube’da video izlerken diğer yarıdaki ekranda ise yorum yazılıp, farklı videolar aranabiliyor. Sabit halde durabilme özelliği sayesinde fotoğraf ve video çekimleri tripod kullanmak zorunda kalınmadan yapılıyor. Cihazda tek el kullanılarak selfie çekilebiliyor.

 

Cihazın bir diğer özelliğinde ise kapalıyken, kapaktaki ekran kısmından pil durumu, tarih ve saatin görünmesi bulunuyor. Cihazın çoklu kullanım penceresine sahip olması, birden çok işlemin aynı anda yapılabilmesini sağlıyor.  Cihazda kablolu ve kablosuz hızlı şarjın özelliği mevcut olurken, güç paylaşımı desteğini de içeriğinde barındırıyor. Samsung Galaxy Z Flip modeliyle kullanıcılarına tarz bir dizayn sunarken, satış fiyatıyla ise sınırlı bir gruba hitap edeceği düşünülüyor. Cihazın güncel fiyatı ise 13 bin 499 TL.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir