Swatch Saat Markasının Oluşumu

1983 yılında birkaç mühendis arkadaşın birleşerek saat üretme çalışmaları sonucunda oluşmakta olan Swatch saat markası, İsviçre kökenli bir marka niteliği taşımaktadır. O tarihler de saat firmaları arasında oluşan rekabet dolayısı ile adını duyurmakta güçlük çeken Swatch saat markası oldukça büyük bir adım atmıştır. Ürettiği ürünlerdeki kaliteli malzeme ve uygun fiyat garantisi ile rakiplerinden bir adım öne geçerek tarihte yer alan İsviçre krizinde büyük bir rol oynamıştır. İsviçre ekonomisinde ciddi bir yere sahip olan bu marka günümüzde de sıklıkla tercih edilmektedir.

Swatch Saat Tasarımları

Birçok tasarım saati bünyesinde barındırmakta olan Swatch saat, oldukça ünlü tasarımlara imza atmıştır. Orijinaller adlı koleksiyon en fazla takip edilen ve talep gören koleksiyonu olarak bilinmektedir. Farklı renk ve tasarımlarda üretilmekte olan bu saatler plastik kasa detayı ile üretilmiştir. Metal olarak tercih edilen kasa için İroni koleksiyonu ön plana çıkmıştır. Oldukça ince detaylar işlenerek tasarlanan Skin koleksiyonu ve kristal tasarımlı Bijoux koleksiyonu bu markanın en önemli serileridir.

 

 

Tarihte Tissot Saat

Swatch grup bünyesinde yer almakta olan bir saat markası olarak bilinen Tissot saat, günümüzde de İsviçre merkezli olarak üretimini sürdürmektedir. Saat dünyasının oluşmaya başladığı ilk dönemler olarak bilinen 1850 yılarında cep saatleri ile ilk olarak adını duyurmakta olan bu marka kısa zamanda kol saati üretiminde de kendini göstererek dünyaca tanınmış bir marka halini almıştır. İlk olarak anti manyetik özelliği bulunan kol saati ile piyasadaki yerini almakta olan Tissot saat, gün geçtikçe kendini geliştirerek bu sektördeki yerini giderek sağlamlaştırmaktadır. Sırası ile Tissot Astrolon, Tissot RockWatch, Pearl Watch, gibi saat modelleri ile oldukça tercih edilmeye başlanan bir marka özelliğine sahip olmuştur.

Tissot Saat Markası

Saat sektöründe uygun fiyat garantisi ve kaliteli ürünleri ile büyük bir ilgi odağı haline gelen Tissot saat markası geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Markalaşma adına büyük adımlar atan bu marka tüm kitleleri hedef alarak saat üretim gerçekleştirmekte ve satış odağında da her keseye uygun satış gerçekleştirmektedir.

 

 

Tasarımda Welder Saat Farkı

Oldukça ünlü tasarımlara sahip bir saat markası olan welder saat bu alanda oldukça iddialı ürünlere imza atmaktadır. Klasik gecelerin göz alıcı aksesuarı olan bu saatler, oldukça farklı özelliklere sahiptir. Bayanlar ve Erkekler için tasarlanan saatlerin birbiri ile uyumu oldukça iddialı seçimleri beraberinde getirmektedir. Kaliteden ödün vermeden üretilmekte olan bu saatler çelik kordon ağırlıklı üretilmektedir. Brezzy, Smoothie, Strappy gibi birçok farklı modelde üretilen welder saat her modelde farkını ortaya koymaktadır. Suya dayanıklı yapısı ile hiç kolunuzdan çıkarmaya gerek kalmadan ömürlük kullanabileceğiniz tüm özellikleri bünyesinde barındırmaktadır.

Welder Saat Özellikleri

Welder saat tasarımını diğer saatlerden ayırmakta olan en büyük özelliği ışığın yansıdığı alan ve giyilen kıyafetin rengine göre renk değiştirme özelliğine sahip bir iç cam özelliğinin bulunmasıdır. Tek saatle birbirinden farklı bir saat görünümü sunmakta olan bu saat çok şık tasarımları ile de dikkat çekmektedir. İtalya kökenli olan bu saat markası şimdilerde Türkiye de yaptığı tasarımlar ile adından sıklıkla söz ettirmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir