tablet modelleri

Tabletlerin Yeni Özellikleri

Dokunmatik ekrana sahip ve bazı modellerinde kalemi bulunan, cihazlardır. Günümüzde birçok kişi artık tablet pc kullanıyor. Son çıkan modellerinde, hem dizüstü bilgisayar özelliği, hem de tablet pc özelliği bulunuyor.

Klasik bilgisayarlardan farklı olan bu tür cihazlar, işletim sistemi ve dokunmatik özelliği ile akıllı telefonlara benziyorlar. Aralarındaki tek fark, telefon özelliğinin olmamasıdır. Tablet pc’ler, akıllı telefonlarda da kullanılan Android ya da IOS işletim sistemini kullanıyorlar.

Tabletler ile Ne Yapılabilir?

Günümüzde artık akıllı telefonların birçok uygulama alanı vardır. Şüphesiz bu durumdan, akıllı telefonlar için üretilen yazılımların payı da çok büyüktür. Akıllı telefonlarda kullanılan yazılımların nerede ise tamamı, tablet pc cihazlarında da kullanılıyor.

Bu yönü ile seyahat halinde iken 4G hızına sahip internet bağlantınız varsa, e-postalarınızı kontrol edebilir, bazı uygulamalar sayesinde kitap okuyabilir, sosyal ağlar ile arkadaşlarınızla iletişime geçebilirsiniz. Bunun yanı sıra, hava durumunu takip edebilir ve ona göre önlem alabilirsiniz.

Akıllı telefon ve diğer cihazlarda bulunan navigasyon özelliği sayesinde, yolunuzu kaybetmeden, hem şehir içinde hem de şehir dışında rahatlıkla seyahat edebilirsiniz.

Multimedya seçenekleri sayesinde, seyahat halinde iken müzik dinleyebilir ya da sevdiğiniz bir filmi izleyebilirsiniz.

İş dünyasında da artık bu tür cihazlar oldukça sık bir şekilde kullanılıyor. Ofis uygulamaları sayesinde, dokümanlarınızı kontrol etmeniz ve düzenlemeniz oldukça kolay oluyor.

Tabletlerin Yeni Özellikleri
Tabletlerin Yeni Özellikleri
Tabletlerin Yeni Özellikleri
Tabletlerin Yeni Özellikleri
Tabletlerin Yeni Özellikleri
Tabletlerin Yeni Özellikleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir