Teknoloji Devi LG Televizyon

İnternet, günümüz dünyasının vazgeçilmez buluşlarından biridir. İnternetsiz bir dünya artık düşünülemez hale gelmiştir. Hayatın her anında, özel ya da iş hayatımızda internet önemli bir yer tutmaktadır. Dünyanın herhangi bir yerinde olan olayların anında duyulmasını sağlayan ve adeta dünyayı insanın ayağına getiren internet, günümüzde cep telefonlarından tabletlere ve en son olarak da televizyonlara kadar girmiştir.

Bunun farkında olan televizyon üreticileri de harekete geçerek, internetin nimetlerinden  herkesin faydalanmasını sağlamaya çalışmaktadır. Bunlardan biri olan güney Koreli televizyon devi LG, LG smart ve LCD televizyonlarda sunduğu internet hizmeti ile televizyon üretici devi olduğunu bir kez daha kanıtlamıştır. LG televizyon internet bağlantısı sayesinde televizyon anlayışını bir adım öne alarak, televizyon ortamında internetin o muhteşem dünyasıyla tanıştırmaktadır.

Böylece televizyon üzerinden internet bağlantısı yapılarak, telefon ya da tablere gerek kalmadan tüm arama motorları, sosyal medya ve istenilen programların izlenilmesine olanak sağlanmaktadır. Canlı olarak sunulan haberlere ulaşım sağlanılabildiği gibi, kişi hayatı için gerekli olan bilgilere de ulaşım, televizyon sayesinde anında ve  dışarıya çıkmadan sağlanabilmektedir.

LG Televizyon İnternet Bağlantısı Nasıl Yapılır?

İnternetin günlük hayatımıza girmesini sağlayan LG televizyon internet bağlantısı kurulumu, kablolu ya da kablosuz wifi üzerinden sağlanmaktadır. Kablosuz internet bağlantısının kurulumunda izlenecek yol şunlardır:

  • Öncelikle LG televizyonun kontrol panelinden ayarlar kısmına gidilir.
  • Ekranda gelen ağ yani network adımı kumanda tuşlarıyla gelinir.
  • Açılan seçeneklerden ağ seçenekleri yani network connection kısmı seçilir.
  • Ekranda kablolu ya da kablosuz seçimi gelir. Kablosuz ağ seçimi tıklandıktan sonra start connection yani bağlantıya başla tuşlanır ve kablosuz ağlar taranmaya başlanır.
  • Ekranda kullanıcıya ait kablosuz wifi göründüğü anda, kişi şifresini girerek ok tuşuna basar.
  • Kısa bir süre beklendikten sonra işlem tamamlandı yani complate tuşuna basılır ve böylece LG televizyon internet bağlantısı kablosuz ağ üzerinden tamamlanmış olur.

LG televizyonların bazı modellerinde  kablosuz bağlantı istenmektedir. Bu nedenle kablolu ağ bağlantılarını kablosuz bağlantıya çevirmek gerekebilir. Eğer LAN’a bağlı ise kablolu ağ kullanılabilir.

LG Televizyonlarda İnternet Keyfi

WebOS işletim sistemli LG televizyon internet bağlantısı sayesinde, kullanıcısına en hızlı ve güvenilir şekilde interneti sunmaktadır. Böylece hızlı erişim gücü ile, twitterden, facebook’a tüm sosyal medyaya açılım sağlamakta, arama motorları sayesinde istenilen bilgilere ulaşılmakta ve internetin engin dünyasına kablosuz kalvye ya da yeni nesil kumanda ile girilmesine fırsat sunmaktadır.

LG televizyonlar, sadece ses ve görüntü kalitesi ile değil, internet hizmeti ile de dünya devi olduğunu bir kez daha kanıtlamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir