Telefonum Şarj Oluyor Ama Dolmuyor

Telefon sahibi olan kişiler için özellikle telefonların eskimesi ile birlikte görülmeye başlayan problemlerden birisi de telefon şarj problemi. Telefonun şarj olmasına rağmen bataryasının dolmaması kişilerin telefon kullanmasını engelleyecektir. Telefonum şarj oluyor ama dolmuyor şeklindeki sorunlarınızda adım adım probleminizi çözümleyebilirsiniz. Bu bakımdan aşağıdaki önerileri dikkate alarak uygun bir şekilde telefonunuzun kontrolü yapabilir, mevcut soruna dair detaylı bir analiz gerçekleştirebilirsiniz.

Telefonum Şarj Oluyor Ama Dolmuyor Sorunu ve Alternatif Çözümler 

Telefonun şarj olup olmaması noktasında kontrol önemlidir. Telefon şarj oluyor gibi gösterse de şarj olmama ihtimali vardır. Bu nedenle öncelikli olarak Ampere gibi programları kullanarak telefonunuzun şarj olup olmadığını kontrol etmeniz gerekecektir. Bu tip programlarda telefon şarjı ile ilgili ücretsiz bir şekilde destek alınması sağlanmaktadır. Telefonun yeterli seviyede güç alıp almadığı kontrol edildikten sonra bir diğer aşamaya geçiş yapılabilir. Şarj alma noktasında sorun yaşanmıyorsa kişilerin donanımsal olarak problemlere yönelmesi gerekir. Fakat programlar ile yapacağınız kontrollerde de şarj almadığı tespit edilirse, ilk olarak şarj ettiğiniz prizi değiştirmeniz gerekir. Bu da çözüm olmazsa şarj aletini yenilemeniz gerekecektir. Bu sayede yapacağınız kontroller ile hatanın nereden kaynaklandığını tespit edebilmeniz mümkün olabilir.

Tüm bu aşamalarda prizi, şarj aletini ya da şarj aletinizin ara kablosunda bir problem olabilir. Bu nedenle de telefon şarj oluyor gibi gösterse dahi yeterli gücü alamayacağı ondan dolayı bataryası dolu olmayacaktır. Tüm bu aşamalar çözüm getirmediyse telefonunuzu tamamen kapatıp yeniden şarj etmeyi denemelisiniz.

Telefonum Şarj Oluyor Ama Dolmuyor Sorununda Yazılım Etkisi 

Bazen yaşanan yazılımsal sorunlar nedeniyle bu tip problemler görülebilmektedir. Bu nedenle telefonu tamamen kapatarak yapacağınız şarj etme kontrolü yine çözüm getirebilecek alternatiflerden birisidir. Tüm bu çözümler sizin için sorunu çözmüyorsa telefonun bataryasını yönelik kapsamlı bir inceleme yapılması gerekecektir. Fakat bu tip durumlar kendi başınıza yapabileceğiniz bir işlem olmadığından dolayı bir uzman yardımı gerekecektir.

Yapılacak kontrollerde bataryanın ömrünü tamamladığı anlaşılabilir. Genellikle bataryaların artık kullanılamaz duruma gelmesi halinde benzer şarj problemleri yaşanmaya başlanacaktır. Şarj olmama ya da şarj olsa dahi bataryanın dolmaması, batarya dolsa dahi çok hızlı bir şekilde tükenmesi ya da yüksek şarj oranlarında dahi hemen kapanması bataryanın bittiğine işaret etmektedir. Bu tip durumlarda yapılması gereken tek işlem telefon için batarya değişikliğidir: Değiştireceğiniz bataryanın yenisi, sizin için bu problemlerin ortadan kaldırılmasını sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir