Tesettür Gelinlik Modelleri

Evliliklerde düğünün yanı sıra gelinlik ve damatlık modelleri de büyük önem taşır. Damatlık modellerinin standart olması, sadece kişinin renk değişikliği yapacağı anlamına gelir. Fakat gelinler de bu durum biraz daha farklıdır. Öyle ki gelinlik denildiğinde akla bir sürü model gelir. Gelinler, gelinlik seçimlerinde oldukça seçici davranırlar.

Genel anlam da gelinlik modelleri açık gelinlikler ve tesettür gelinlik modelleri olmak üzere ikiye ayrılırlar. Özellikle tesettür gelinlik modellerinde oldukça farklı model tasarlayan firmalar, tesettür anlamında üretim yapan gelinlikçiler, oldukça değişik tarzlar ile alıcısının karşısına çıkarlar. Kapalı bayanların tercihi olan kapalı gelinlik modelleri, tamamen doğru tesettür giyime uygun olarak üretilirler.

Tesett
ür Gelinlik Modellerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kapalı bayanların tercihi olan tesettür gelinlik modelleri, her ne kadar dine uygun olarak üretilmiş olsalar da dikkat edilmesi gereken birçok detayı içerirler. Tesettür gelinlik modellerinde, kolları uzun olmak şartı ile tül detayları yer alabilir. Fakat bu tüller de teninin görülebileceği göz önüne alınarak, tülün altında astar olmasına dikkaet edilmelidir. Tesettür gelinlik modellerinde yer alan taşlar ya da simler az olmalıdır.

Bunun sebebi tesettür giyim de dikkatin olmamasıdır. Öyle ki gelin olarak herkesin ilgisini kendine toplayan kadınların taşlı gelinlik giymeleri ile daha çok gözde olacakları düşünülür. Tesettür gelinlik modellerinde dikkat edilmesi gereken başka bir detay ise baş örtüsüdür. Baş örtüsü çok abartılı olmamalı ve yapılırken de yüksek topuzlar tercih edilmemelidir.

Tesettür Gelinlik Modellerinde Ayakkabı Seçimi Nasıl Olmalı?

Tesettür gelinlik modelleri seçimi yapılırken ayakkabı tercihi de doğru olmalıdır. Gelinlikler düğün de bütün dikkatleri üzerlerine toplayabilme özelliğine sahiptirler. Son dönemler de üretilen birçok gelinlik ise taş detayları ve dantel dokumaları ile göz kamaştırırlar.

Bu detay tesettür gelinlik modellerinde de işlenir. Bu denli göz alıcı özelliğe sahip olan geliklerin altlarına giyilecek ayakkabı seçiminde oldukça mütavazi davranılmalıdır. Çok yüksek topuklara sahip olmaması ile beraber çok parıltılı işlemelere veya göz alıcı görüntüye de sahip olmamalıdırlar. Buna nazaran sade ve az topuklu ayakkabılar en doğru seçimler arasında yer alır.

Tesettür Gelinlik Fiyatları

Düğün masrafları içerisind önemli bir yere sahip olan gelinlik fiyatları kişinin isteğine göre değişiklik gösterir. Tesettür gelinlik fiyatlarının belirlenmesinde gelinliğin kumaş kalitesi, gelinliğin üzerine işlenen taşlar, gelinlikte yer alan göz alıcı detaylar ve gelinlik aksesurları doğrudan etkilemektedir. Beğenilen gelinliğe ekstra tamirat ya da aksesuarların eklenmesi ekstra fiyat farkı olrak ortaya çıkar.

Ayrıca gelinlik sektöründe birçok firma hizmet verirken, serbest piyasa olması nedeni ile fiyatlar değişiklik gösterebilir. Gelinlik üretimi yapan firmalar fiyatlarını, ürünlerin kalitesi ve estetikliğine göre belirlerler. Aynı zaman da bu sektör alanında adını duyurmuş firmalar, isim haklarının vermiş olduğu rahatlık ile normalden çok daha üstünde fiyatlar ile ürünlerini satışa çıkarabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir