Twitter Hesapları Kolaylıkla Kapanıyor

Sosyal medya platformları içerisinde yer alan Twitter uygulaması, kullanıcı sayısı fazla olsa da birçok kişi de nasıl kullanacağını bilmeyerek açtığı hesabı tekrar kapatıyor. Twitter sosyal medya ortamında çoğunlukla sanatçılar, devlet büyükleri veya sosyal medya fenomenleri yer alıyor.

Öyle ki bu platform üzerinden milyonlarca hayranları kednilerini kolaylıkla takip altına alabiliyorlar. Yapılan birçok paylaşımalr ise takipçilerin ilgi odağı olurken, hesabın sahibine gelen beğeni ve yorumlar sayesinde bir gelir de oluşturuluyor.

Twitter Nasıl Kullanılır?

Twitter uygulaması 18 yaşını doldurmuş ve üzeri olan herkes için açılabilen bir uygulamadır. Yükleme aracıları ile akıllı mobil cihazlara indirilen uygulama, kullanıcısı giriş yaptığı an ekrana kayıt formu gelir. Kişisel bilgilerin korunması ve saklanması kanunu kapsamında alınan kişisel bilgiler ile kullanıcı kolaylıkla Twitter hesabını oluşturabiliyor. Aynı zaman Twitter hesapları kolaylıkla kapanıyor özelliğine sahip olmaları nedeni ile de sıklıkla tercih ediliyor. Kullanıcılar kayıt formu ile hesaplarını oluşturduktan sonra profillerine kendilerini temsil etmek adın bilgiler ve isteğe bağlı olarak fotoğraflar ekleyebiliyorlar.

Profilini eksiksiz dolduran kullanıcılar, Twitter arama motoru sayesinde takip etmek istedikleri kişilere kolaylıkla ulaşarak takip altına alıyorlar. Twitter uygulaması üzerinde takipçi sayısının çoğalması biraz zaman aldığı için sabırlı olmak gerekiyor. Belirli bir takipçi sayısına ulaşıldığında resim, video veya bağlantı gönderilerinin yapılmasına başlanıyor.

Twitter Kullanılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tüm sosyal medya uygulamalarında olduğu gibi Twitter kullanımında da birçok dikkat edilmesi gereken detaylar yer alır. Twitter uygulaması üzerinde yapılan paylaşımlarda oldukça dikkatli davranılmalıdır. Öyle ki paylaşımlar profilin herkese açık olduğu zamanlar da milyonlarca kişiye, herkese açık olmadığı zamanlar da ise birçok takipçiye ulaşmaktadır.

Yapılan paylaşımlar da ahlaki değerlerin korunması, hakaret ya da tehdit içerikli olmaması, herhangi bir hesabı linç edecek veya rezil edecek nitelikte olmaması ve uygulama üzerinden insanlara saygısızlık yapılmaması gerekmektedir. Aksi takdir de sosyal medya ortamında rahatsız olan kişiler hukuk yöntemlerine başvurabilirler. Twitter hesabı açan veya kullankata başarılı olamayan kişiler için ise Twitter hesabı kolaylıkla kapanıyor.

Twitter Hesabı Nasıl Kapatılır?

Twitter kullanıcıları kendilerini güvende hissetmedikleri veya kullanımı beceremedikleri zamanlar da hesabın aktif kalmasını istemezler. Bu anlam da Twitter hesabı kolaylıkla kapanıyor olması alterntifleri ile profil kalıcı olarak silinir.

Profil hesabı içerisind ebulunan ayarlar sekmesinden ayarlar ve gizlilik kısmına ulaşılarak, açılan bu pencerede hesap kısmında yer alan hesabı devre dışı bırak sekmesi aktif hale getirilir. Bu sayede Twitter hesabı kolaylıkla kapanirken, hesap açılmak istendiğinde tekrardan hesabı devre dışı bırak butonunu pasifleştirilerek şifre doğrulaması ile hesap aktif hale getirilir. Aynı zaman da hesabın kapatılmasının ardındna yeni bir hesap açılmak istendiğinde, kapatılmış olan hesabın e-posta ve şifre bilgileri kullanılamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir