Uzun Elbise

Bayanlara en çok yakışan kıyafetler arasında uzun elbise vardır. Uzun elbiseler her türlü vücut yapısına sahip olan bayanı zarif ve narin gösterir. Etek boyu uzun olduğundan bacakları olduğundan daha uzun gösterir. Kusurları ve fazlalıkları örttüğünden estetik bir görüntü elde edilir. Günlük kıyafet olarak sıklıkla kullanılan elbiseler nişan, söz ve özel davetler için de tercih edilmektedir. Günlük elbiselerde penye, şifon veya triko gibi kumaşlar tercih edilirken özel davetler ve geceler için daha özel kumaşlardan üretilen elbiseler giyilir.

Giy Çık Elbise Modelleri

Çalışan bayanların en büyük derdi her gün kıyafet kombinlemektir. Elbise tek parça olduğundan hazırlanmak kısa sürer. Birden fazla parça olmadığından hemen hazırlanıp çıkmak mümkün olur. Elbisenin eteğinin uzunluğuna göre düz veya topuklu bir ayakkabının giyilmesi şık ve zarif olmak için yeterli olacaktır.

Desenli veya Düz Elbiseler

Bütüncül bir görüntü oluşturan uzun elbise modelleri her bayana hitap etmektedir. Kısa boylu bayanlar etek boyunu uzun tutup topuklu ayakkabı ile boylarını uzatabilir. Uzun olanlar ise düz bir babetle rahat ve şık olabilir. Kilo fazlası olan hanımlar fazlalıklarını kapatacak elbise modellerini tercih edebilir. Kilolu bayanlara desenli elbiselerden uzak durmaları tavsiye edilir. Desenli olan elbiseler kadınları daha kilolu gösterebilir. Bu sebeple beden ölçülerinizin durumuna göre elbisenizin modelini ve desenini seçmelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir