WhatsApp Web İle Hızlı Kullanım

WhatsApp kullanan kişiler için özellikle bilgisayar üzerinden erişimi sağlayan WhatsApp web sistemi büyük bir kolaylık sağlıyor. Özellikle 2015 yılının Ocak ayı itibari ile kullanıma sunulması ile birlikte yoğun bir şekilde kullanılan ve kişilerin haberleşmesini, mesajlaşmasını ve birbirine dosya gönderip almasını mümkün hale getiren WhatsApp, bu açıdan aynı zamanda bir veri transfer aracı olarak da kullanılabiliyor. 

WhatsApp uygulamasının bilgisayardaki tarayıcı versiyonu olarak görülebilecek WhatsApp web sayesinde kişiler telefon üzerinden yaptığı tüm işlemleri aynı şekilde tarayıcı aracılığı ile gerçekleştirilebiliyor. WhatsApp web kullanmak isteyen ve bu yeni teknoloji ile yeni tanışan kişiler ise kolaylıkla bu yeniliğe geçiş yapabilir. 

WhatsApp Web nasıl kullanılır?

WhatsApp Web kullanmak isteyen kişilerin WhatsApp web adresine giriş yaptıktan sonra ekranda açılacak QR kodu okutması yeterli oluyor. WhatsApp’ı telefonunuzda açtıktan sonra menü, ayarlar simgesinden WhatsApp Web’i seçmeniz ve ardından ekranda açılacak kamera üzerinden WhatsApp web sayfasındaki QR kodu okutmanız yeterli olacaktır. Daha sonrasında tüm iletişim ve mesajlarınız ekrana taşınacak ve sohbetinizi bilgisayar üzerinden yapmanız mümkün hale gelecektir. 

Bu QR kodun okunmasının ardından, oturumunuzu kapatmak istemediğiniz sürece oturumunuz tarayıcıda açık bir şekilde kalacaktır. Bilgisayar ve telefonun yan yana olmasına gerek kalmadan çok uzak mesafelerde dahi bilgisayar üzerinden WhatsApp web kullanılabilmektedir. Sadece telefondaki internet bağlantısının aktif olmasından emin olmanız gerekir. 

Telefondaki internet bağlantısı kopmayana kadar bilgisayar üzerinden kullanıma devam edilebilecektir. WhatsApp Web kullanımı sırasında en çok yaşanan sorunlardan bir tanesi QR okutulamamasıdır. Özellikle kamerasında ciddi sorun olan kişilerin bu QR kodu net olarak alamaması bu konuda problem yaratabilir. Bu tip durumlarda ise olabildiğince yakından kodu okutmaya çalışmanız ve güneş gibi ekranın parlamasına neden olacak etkenleri ortamdan uzaklaştırmanız iyi bir çözüm olabilir.

WhatsApp Web’i Uzaktan Cep Telefonu İle Kapatma Mümkün Mü?

Telefonunuz üzerinden WhatsApp Web’i tarayıcıda açık unutmuş olsanız dahi kapatma işlemlerini yapabilirsiniz. WhatsApp Web’in kapatılabilmesi adını ise yine ilgili ayarlar bölümünden WhatsApp Web bağlantılarını takip etmeniz ve ardından açık olan oturumu kapat seçeneğini seçmeniz yeterli olacaktır. Bu şekilde yapacağınız işlemler sonrasında WhatsApp Web erişimi kapatılacak ve bilgisayarda açık olan oturumlarda sonlanacaktır. Özellikle bilgisayara başka kişilerin erişimi söz konusuysa oturumunuzu açık bırakmamaya dikkat etmeniz gerekir. Aksi halde özel mesajlarınıza başka birilerinin ulaşması ve kişisel bilgilerinize erişim sağlaması söz konusu olacaktır. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir