Wifi Giriş Yetkilendirme

Gelişen teknoloji ile birlikte artık evlerde, iş yerlerinde veya okullarda kullanılan internet bağlantısı, sabit bir cihaza bağlı olarak kalmıyor. İnternet sağlayıcısı tarafından sunulan wifi hizmeti sayesinde, internet sinyali birçok cihaza aynı anda erişim sağlıyor. Durumun böyle olması ise insanların işlerinin aksamamasına yardımcı oluyor. Son zamanlar da masaüstü bilgisayarlarda da wifi özelliğinin olması birçok insanın daha bu yöntemi kullanmasına vesile oldu.

Wifi kullanımlarında ara ara istenmeyen sorunların teşkil etmesi ise oldukça can sıkıcı bir durum. Wifi bağlantısı yapılırken şifre hatalarından dolayı sorun teşkil edebilidiği gibi sıklıkla rastlanan sorunlardan birtanesi de wifi giriş yetkilendirme hata ekranıdır.

Wifi Giriş Yetkilendirme Nedir?

Sabit internet sağlayıcısına wifi ile bağlanmak oldukça kolay bir işlem. Modemin arka yüzünde yer alan kullanıcı adı ve şifrenin internet bağlantısı yapılacak olan cihaza yazılıp wifi bağlantısı kurulabilir. Wifi internet kullanımı tamamlandığında veya herhangi bir elektrik kesintisi yaşandığında cihaza kaydedilen wifi bilgileri kaybolur.

Wifi ile internete bağlanılması gerektiğinde ise wifi giriş yetkilendirme hatası ile karşılaşır. Çoğu kullanıcı bu hatanın ne anlama geldiğini ve nasıl çözüme ulaşacağı hakkında bilgi sahibi olmadıklarından, internet sağlayıcı olan modem de bir arıza durumunun oluştuğunu düşünür. Oysa durum tamamen kurulmak istenen wifi bağlantı sorunu ile alakalıdır.

Wifi Giriş Yetkilendirme Hatası Durumunda Ne Yapılmalı?

Wifi giriş yetkilendirme hatası genellikle aktivasyon yapılamdığı durumlarda ve bağlanılacak cihazın wifi bağlantısını gördüğü halde algılamama durumlarından kaynaklanır. Böyle bir durum ile karşılaşıldığında, çözüme odaklı olrak derin araştırmalar yapılır. Cihaz wifi bağlantısını görüyor şifre girşlmesine rağmen wifi giriş yetkilendirme hatası veriyor ise wifi unut diyerek wifi bağlantısı yeniden yapılmalıdır. Aynı zaman da cihaza internet gelip gelmediği de mutlaka kontrol edilmelidir.

Wifi bilgileri cihaza kayıt olunduğu halde hata devam ediyor ise wifi seçeneği kapatılarak tekrar aktif hale getirilip denenmelidir. Bu anlam da DNS ayararının doğru olduğundan emin olunmalıdır. Tüm bu işlemlere rağmen hala wifi giriş yetkilendirmesi hatası ile karşı karşıya kalınıyor ise hata verilen safada çıkan link tıklanarak istenilen bilgilerin girişi yapılmalıdır. Bu durum da çözüme ulaştırmak için faydalı olmamışsa mutlaka internet sağlayıcı ile görüşülmelidir.

Wifi Giriş Yetkilendirme Hatasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Wifi internet bağlantısı yapılırken ortaya çıkan wifi giriş yetkilendirme hatalarında, internet erişimi için girilen kullanıcı adı ve şifre işlemlerine dikkat edilmelidir. Öyle ki kullanıcı adı ve şifre her ne kadar doğru girilmiş olsa da bu tür işlemlerde büyük harf ya da küçük harf kullanımı oldukça önemlidir. Bu yüzden şifre ve kullanıcı adları internet sağlayıcısı olan modemlerde nasıl yazıyor ise aynı şekilde wifi bağlantı ayarlarına geçilmelidir. Aynı zaman da wifi giriş yetkilendirme hatası ile karşı karşıya kalındığında çözüm noktaları denenmeli eğer olmuyor ise internet sağlayıcısından mutlaka destek alınmalıdır. Aksi takdir de hatalı denemelerin çokluğundan veya birçok kez hatalı giriş denenmesi yapıldığından dolayı cihaz kitlenebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir