Wifi Sinyal Güçlendirici

Evlerde, iş yerlerinde veya okullarda aktif olan internet, internet sağlayıcısı tarafından mekana en yakın DSL kablolar aracılığı ile ulaşımı sağlanır ve bir modem aracılığı ile komple mekana internet sinyali gönderimi yapılır. Fakat kurulan bu sistemde zaman zaman aksaklıklar yaşanabilir. Bu aksaklıklar internet sinyalinin dağılımını olumsuz bir şekilde etkiler. Böyle durumlar ile karşı karşıya kalındığında wifi sinyal güçlendirici cihazların kullanımı gereklidir. Wifi sinyal güçlendirici cihazlar internet sinyallerini en sağlıklı bir şekilde kullanımını sağlarlar.

Wifi Sinyal Güçlendirici Nasıl Kullanılır?


Wifi sinyal g
üçlendirici, genellikle cihazlara USB bağlantısı aracı ile bağlanan bir ağ bağdaştırıcısıdır. Diğer bir ismi ile kablosuz ağ kartı olarak da bilinir. Evlerde, okullarda veya iş yerlerin kullanılan internetin kablosuz ağa bağlanamama sorunu sıklıkla rastlanılan durumlardan bir tanesidir. Genellikle bağlı olunan wifi noktası ile kullanılan alanın arasında fazla boşluk olmasından kaynaklı olarak internet yavaş çekebiliyor.

Bu gibi durumlar da wifi sinyal güçlendirici cihazlar devreye  girer. USB şeklinde olan bu cihazlar, bağlanılacak olan cihaza cd kurulumu yapılarak ayarları yüklenir. Yüklemenin ardından bağlı olan bilgisayarda wifi sinyal güçlendirici cihaz wireless kartı olarak görülür. Bu ekranın ardından sekmenin aktif hale getirilmesi ile cihaz devreye girer ve güçlü wifi bağlantısını sağlar.

Wifi Sinyal Güçlendirici Kullanmanın Avantajları

Kullanılan kablosuz ağ bağlantılarının daha verimli ve geliştirilmiş olarak kullanılmasına olanak sağlayan wifi güçlendiricileri, internet sinyalinin ulaşamadığı yerlere erişim olanağı sağlar. Aynı zaman da wifi sinyallerini güçlendirirken wifi ağının paylaşım noktalarını da genişletmeye yardımcı olur.

Wifi sinyal güçlendirici cihazlar internetin çekmemesi, sinyalin zayıf olması, internet hızının düşük olması gibi sorunlara çözüm olurken, bilgisayar donanımına ek olarak bağlanan destek ürünleridir. Kesintisiz ve sağladığı hızlı sinyal aktarımı ile iç ya da dış mekanlarda çok uzak noktalara dahi sinyal aktarımın olmasını sağlarlar. İnternet çekmemesinden şikayetçi olan herkesin wifi sinyal güçlendirici cihazlar çözüm noktası olur.

Wifi Sinyal Güçlendirici Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Wifi sinyal güçlendirici cihazlardan istenilen verim alınması için dikkat edilmesi gereken pek çok nokta bulunur. Bu cihazların kullanılacağı ortamlarda çok yüksekte veya çok alçağa konulmamalıdır. Bu anlamda orta seviyede bir alan da kalması, ortama eşit miktarda sinyal dağılımını sağlayacaktır. Cihazların kurulduğu çevrede televizyon, ayne gibi metal içeren ürünlerin olmaması gerekir.

Bu tür ürünler sinyalin yayılmasına engel olabilirler. Aynı zaman da cihazların frekansını karıştırabilecek ürünler uzak tutulmalıdır. Kablosuz telefon, mikrodalga fırın gibi ürünler wifi kanalını değiştirerek en iyi performansın verilmesine engel olurlar. Wifi güçlendiricilerinde sinyal veriminin engellemesine sebeb olan etkenlerden biri de alçıpan, kalın ve yalıtımlı duvarlardır. Bu tür etkenlere dikkatli olunması durumunda wifi sinyal güçlendirici cihazların kullanımı daha sağlıklı ve daha verimli hale gelir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir