Yelekli Takım Elbise

Takım elbiseler erkek ve kadınlar için her dönem kullanılmış olup yelekli takım elbiseler ise genelde erkek giyiminde ön plana çıkmıştır.  Zaman zaman yelekler takım elbise için aksesuar olarak da değerlendirilmektedir.

Yelekli takım elbise denildiğinde akıllara günlük yaşamda garsonlar, hizmetçiler gibi meslek grupları geldiği kadar modanın rüzgarına bağlı olarak tüm resmi kurumlarda çalışan memurlar ve hatta özelde çalışanlar da gelmektedir.

Yelekli takım elbise olarak frak ve smokin de kullanılmaktadır. Smokin rahat kullanımı ve kullanım alanı açısından fraka göre daha fazla tercih edilmektedir. Klasik yelekli takım elbiselerin yanı sıra spor olanları da oldukça yaygındır.

Yelekli Takım Elbiselerde Yeni Akımlar

Yelekli takım elbiselerdeki düğmeler de klasik ve spor giyilme amacına bağlı olarak az veya çok düğmeli, desenli veya desensiz olabilmektedir.

Her insan şık olmayı ister ve şık görünmek için kendi çapında çaba gösterir.  Bu nedenle her zaman kendine en uygun giyim tarzını yakalamanın peşindedir. Yelek her zaman şıklığın bir aksesuarı olmayı başarabilmiştir. Çağın modası zaman zaman takım elbiselerde yeleği ön plana çıkarmıştır. Kumaş olan yelekli takım elbiseler çok fazlaca kullanılıyor olsa da nadiren deri yelekli takım elbiselere rastlanmaktadır.

Giyinmek insanı vezir de eder rezil de. Bu nedenle giyinilen elbiselere iyi dikkat etmeli, elbiseler gibi yeleklerin de vücudumuza oturup oturmadığına özen göstermeliyiz. Yelekli takım elbise kıyafetlerinin çok sıkı olmaması, renk uyumunun olması, bel hizasının daha aşağıya geçmemesi gerekir. Sizin tarzınızı yansıtan yelek modeli için sitemizi incelemeniz tavsiye edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir